رئیس کل سازمان نظام پزشکی، گفت: داروسازان ایران همگام با دانش روز در تولید و عرضه داروهای مورد نیاز بازار دارویی کشور گام بر می دارند تا از هرگونه وابستگی رهایی یابیم.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا زالی در پیامی خطاب به داروسازان، گفت: هر آنچه که نام آن به نحوی مرتبط با درمان بیمار بوده و نیازمند آگاهی از سیر ساخت و مکانیسم اثر آن است باید توسط تحصیل کرده و عالم آن رشته توصیه و تجویز شود که یکی از حلقه‌های موثر درمان و یکی از مشاورین مهم داروسازان هستند.

متن پیام تبریک رئیس کل سازمان نظام پزشکی؛

حکیم محمد زکریای رازی، دانشمند ایرانی و نویسنده کتاب ارزشمند الحاوی، از نخستین دانشمندانی است که به داروسازی به شیوه علمی پرداخته است. به همین دلیل به پاس زحمات فراوان او در داروسازی، روز پنجم شهریورماه، روز بزرگداشت زکریای رازی و روز داروساز نام‌گذاری شده است.

صنعت داروسازی و داروسازان کشورمان از پتانسیل و توان علمی بالایی در تولید داروهای بایو تک، های تک و نانو تک برخوردارند و در سال های پس از انقلاب اسلامی وابستگی کشور به واردات دارو به طرز چشمگیری کاهش داشته بطوریکه بالغ بر ۹۸ درصد نیاز دارویی کشور را کارخانجات داخلی برطرف می کنند و داروسازان ایران همگام با دانش روز در تولید و عرضه داروهای مورد نیاز بازار دارویی کشور گام بر می دارند تا از هرگونه وابستگی رهایی یابیم.

فرصت را مغتنم شمرده روز داروساز و بزرگداشت زکریای رازی را به تمامی داروسازان محترم تبریک گفته تاکید می کنم با همه مشقات و مشکلاتی که این روزها همکاران محترم داروساز با آن رو به رو هستند هر گونه فعالیت تخصصی در بخش سلامت ناگزیر باید توسط متخصصان و آموزش دیدگان صورت پذیرد که توان مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی برای آن داشته باشند. بنابراین در حوزه داروسازی هر آنچه که نام آن به نحوی مرتبط با درمان بیمار بوده و نیازمند آگاهی از سیر ساخت و مکانیسم اثر آن است باید توسط تحصیل کرده و عالم آن رشته توصیه و تجویز شود که یکی از حلقه‌های مؤثر درمان و یکی از مشاورین مهم داروسازان هستند.