معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از برطرف کردن مشکل دو دانشجوی ستاردار خبر داد و گفت: در حال حاضر خوابگاه‌های دانشجویی علوم پزشکی وضعیت مطلوبی ندارند.

به گزارش فرزانه رحیمی خبرنگار خبرگزاری موج، محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست خبری صبح امروز که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، در باره دانشجویان ستاره دار در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: در حال حاضر اطلاع دقیقی از تعداد این افراد ندارم، اما دو نفر در این دولت مراجعه کردند که مشکلشان حل شد.

وی در ادامه با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هزار دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی مشارکت در حوزه فعالیت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مشغول به فعالیت هستند، گفت: از ابتدای دولت ۴۱ خوابگاه دانشجویی راه اندازی و تعداد خوابگاه را از ۴۰۵ به ۴۴۶ رسیده و همچنین تعداد دانشجویان خوابگاهی از ۶۹ هزار هزار به ۸۳ هزار رسیده است.

فراهانی بااشاره به اینکه در حال حاضر خوابگاه‌های دانشجویی علوم پزشکی وضعیت مطلوبی ندارند، گفت: در واقع تعریف مشخص و شفافی از خوابگاه‌های استاندارد نیز وجود ندارد و نخستین خوابگاه استاندارد دانشجویی امسال در ساری راه‌اندازی می‌شود، قبل از دولت تدبیر و امید آرامش گورستانی بر دانشگاه‌های علوم پزشکی حاکم بود و ما توانستیم تا نشاط و فضای باز را به دانشگاه‌ها باز گرداندیم. در واقع علی‌رغم فشار نهادهای خارج دانشگاه موفق شدیم شرایط مناسب مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های مختلف را ایجاد کنیم و مخالفان دولت فکر می‌کردند نشاط در دانشگاه حتما بی‌توجهی به ارزش فرهنگی و یا ولنگاری فرهنگی و فعالیت ما را نقد غیر منصفانه کردند.