رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر مشکلات اقتصادی حکم بر کشور گفت که فشار روانی ناشی از مشکلات مخرب تر است.

به گزارش خبرگزاری موج، کوروش ساکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، در نشست هم‌اندیشی اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه با اشاره به مشکلات اقتصادی که به‌دنبال تحریم‌ها به وجود آمده است، گفت: فشار روانی ناشی از مشکلات مخرب تر است و اعتقاد دارم این می‌تواند یک فرصت برای ملت ما باشد. ما ملتی هستیم که در طول تاریخ همواره ثابت کرده‌ایم که اهل مقاومت هستیم و پشت‌هم می‌ایستیم.

وی با بیان این‌که در طول تاریخ ثابت شده است تکامل و تعالی همراه با دردسر و رنج میسر می‌شود، اضافه کرد: هر زمانی ما در شرایط فشار و سختی قرار می‌گیریم اراده بیشتری برای تفکر، تعقل، تلاش و ممارست شکل می‌گیرد که در نهایت به رشد و موفقیت منتج می‌شود کمااینکه در این شرایط باید شبانه‌روز تلاش کرد چراکه تمام استعدادها و هنرها در این رنج‌ها نمایان خواهد شد.

وی تأکید کرد: متأسفانه در این وضعیت افرادی هستند که بدون دلیل و استدلال مسائل را بزرگ‌تر از آنچه هست در بین عوام جلوه داده و خواسته یا ناخواسته روحیه و اراده مردم را تخریب می‌کنند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین به موضوع استفاده و حمایت از کالای ایرانی به تشریح برنامه‌های دانشگاه از ابتدای سال تاکنون در راستای شعار «حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی» پرداخت و اظهار کرد: دیدگاه عدم اعتماد به تولید داخلی بسیار منفی بوده و به کشور ضربه خواهد زد. این در حالی ‎ است که استفاده از کالاهای داخلی برای نیاز بهداشتی درمانی در دانشگاه و مدیریت منابع و هزینه‌ها مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه از ابتدای سال تاکنون بوده است.