معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش لیگ علمی را یک چشم‌انداز برای دنیای آینده دانست وافزود: لیگ علمی ویژگی‌هایی از جمله سرعت تحول و پیشرفت دارد ضمن اینکه دنیای امروز دنیای انفجار اطلاعات است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، علی زرافشان در مراسم تجلیل از دانش آموزان گیلان اظهار کرد: برگزاری لیگ علمی چشم‌اندازی برای دنیای آینده بوده و حرکت موثری در پیشرفت‌های علمی است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه لیگ علمی یک چشم‌انداز برای دنیای آینده است، افزود: لیگ علمی ویژگی‌هایی از جمله سرعت تحول و پیشرفت دارد ضمن اینکه دنیای امروز دنیای انفجار اطلاعات است.

زرافشان فضای اینترنت و مجازی را موجب بروز ویژگی لیگ علمی دانست و گفت: دانش‌آموزان باید ویژگی‌هایی برای زندگی در دوران آینده داشته باشند و در مدرسه دنیا کسی موفق است که پرتلاش و سخت‌کوش باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش یکی دیگر از ویژگی‌های لیگ علمی را مسوولیت‌پذیری دانست و یادآور شد: ویژگی نهایی لیگ علمی رقابت‌پذیری بوده و در این لیگ جمع زیادی به رقابت می‌پردازند تا یک رشد کوشش علمی محقق شود.

زرافشان با بیان اینکه تمام دانش‌آموزان دوره متوسطه ایران در برنامه علمی سهیم هستند، خاطرنشان کرد: تلاش علمی موجب ایجاد رشد علمی شده است.

وی رقابت علمی را شبیه به دوی ماراتن خواند و یادآور شد: با وجود اینکه در هر مسابقه‌ای یک نفر به خط پایان نمی‌رسد اما در دوی ماراتن یک جمع بسیار زیادی جمع شده‌اند تا هم‌افزایی ایجاد کنند و یک اتفاق بزرگ ورزشی رخ دهد.

این مسوول برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات در آموزش و پرورش را مانند دوی ماراتن دانست و متذکر شد: حتی کسانی که دوستان خود را برای تلاش بیشتر تشویق می‌کنند ارزشمند هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این جمع‌ها نباشد تفاوت بین توانمندی‌ها دیده نمی‌شود و قرآن کریم می‌فرماید با یکدیگر رقابت کنید و سبقت بگیرید.