نماینده ماهشهر، بندر امام و امیدیه در مجلس گفت: مجلس در حوزه آموزش‌وپرورش باید فارغ از سلایق شخصی و گرایش‌های سیاسی عمل کند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی گلمرادی در حاشیه نشستی با مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستان که امروز ۶ مردادماه با حضور فرماندار و رئیس آموزش‌وپرورش این شهرستان در اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان برگزار شد تأکید کرد: اولویت مجمع نمایندگان خوزستان حمایت از برنامه‌های آموزش‌وپرورش به‌ویژه در ارتقای شاخص‌های پیش‌دبستانی و انسداد مبادی بی‌سوادی است.

گلمرادی با بیان این‌که یکی از اولویت‌های مجلس دهم توجه به توسعه علمی است، اظهار داشت: باید با استفاده از ظرفیت‌های علمی دنیا و متناسب‌سازی و بومی‌سازی آن سطح علمی خود را ارتقا دهیم.

وی با تأکید بر این‌که اولویت مجمع نمایندگان خوزستان حمایت از برنامه‌های آموزش‌وپرورش به‌ویژه برای ارتقاء شاخص‌های پیش‌دبستانی و انسداد مبادی بی‌سوادی است، تصریح کرد: معتقدم اگر نگاه به آموزش‌وپرورش تغییر کند، این تغییر نگاه می‌تواند به توسعه کل کشور منتهی شود و شرایط موجود را تغییر دهد.

نماینده ماهشهر، بندرامام و امیدیه در مجلس، نجات کشور و اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی را نیازمند پشتوانه علمی و حرکت در یک مسیر دانش‌محور دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی باید در تمام عرصه‌های کشور جاری و ساری شود؛ اگر اقتصاد سالم و توسعه پایدار را مدنظر داشته باشیم باید از همین حالا نگاه به آموزش‌وپرورش را تغییر داده و آن را در اولویت قرار دهیم.

گلمرادی با بیان این‌که توجه به آموزش‌وپرورش نباید به مباحثتئوری خلاصه شود، گفت: باید با عمل‌گرایی این نگاه متفاوت و تغییرات را لحاظ کنیم تا در سطح آموزش‌وپرورش و جامعه تحول ایجاد شود. موضوع معیشت فرهنگیان و حقوق دست‌اندرکاران آموزش‌وپرورش نیز به‌عنوان بخشی از منابع آموزشی باید مورد توجه قرار گیرد؛ بخش دیگر در ارتقای وضعیت آموزش‌وپرورش نیز به زیرساخت‌ها و توسعه فضای آموزشی مربوط می‌شود.

وی نکته مهم در این میان را به‌کارگیری ظرفیت‌های مردمی، جلب مشارکت مردم و پویاکردن این ظرفیت در همراهی با آموزش‌وپرورش عنوان و خاطرنشان کرد: در این راستا تعامل دولت و مجلس نیز مهم است و مجلس در حوزه آموزش‌وپرورش باید فارغ از سلایق شخصی و گرایش‌های سیاسی عمل کند.

نماینده ماهشهر، بندرامام و امیدیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید مهم باشد که گرایش سیاسی فردی که در آموزش‌وپرورش خدمت می‌کند اصول‌گرایی یا اصلاح‌طلبی است بلکه باید نیروهای آموزش‌وپرورش دیدگاه و نگاه متفاوتی به مباحثتعلیم‌وتربیت داشته و رویکرد علمی داشته باشند.