وزیر آموزش و پرورش گفت: افزایش سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت در۳ سال اخیر از افتخارات آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اصغر فانی در پنجمین جلسه دوره‌ای با معاونت های حوزه ستادی در جمع مدیران معاونت توسعه و مدیریت و پشتیبانی اظهار داشت: تنها دوره‌ای که آموزش و پرورش کاهش نیرو داشته است در سال اخیر دولت تدبیر و امید بوده است؛ چرا که همیشه پرسنل آموزش و پرورش رو به افزایش بوده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: استخدام ۲۰۰ هزار نفر در دولت قبل آن هم طی ۴ سال مشکلاتی را برای ما به وجود آورده است و برخی استان‌ها هنوز ادعا دارند که ردیف‌های استخدامی آنها در جای دیگری به کارگرفته شده است.

وی با اشاره به اجرای نظام رتبه بندی حرفه‌ای خاطرنشان کرد: در این طرح به طور میانگین ۳۵۰ هزار تومان افزایش حقوق کارمندان را شاهد بودیم که در مقایسه، هیچ دولتی ظرف ۳ سال چنین افزایش را نداشته است و ۷۵۰ هزار نفر از مزایای این طرح استفاده کردند.

فانی در ادامه اظهار داشت: همواره تلاش مان براین است تا بین فعالیت های مان با سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و هم چنین سند تحول و برنامه تقدیمی وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی تناظر برقرار شود.

وی به خدمات رفاهی فرهنگیان اشاره کرد و افزود: خدمات خوبی در حوزه درمانی و رفاهی به همکاران ارائه می شود که در حوزه درمانی گاهی بدون سقف هزینه می شود و کمتر کسی به این خدمات اشاره می کند، اما اگر در جایی کمبودی باشد آن را فریاد می زنند.

عضوکابینه تدبیر و امید با اشاره به حساسیت و اهمیت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بر لزوم سرعت و دقت در امور تأکید وخاطرنشان کرد: گاهی مشاهده می‌شود، کارها تا حدی کند صورت می گیرد که این امر موجب می شود آن کار موضوعیت خود را از دست بدهد و به همین دلیل باید همکاران این معاونت در پاسخ به نامه ها و گزارش ها سرعت و دقت را موردتوجه قراردهند.

وی به لزوم پی‌گیری مجدانه و دلسوزانه امور مردم اشاره و تصریح کرد: آموزش وپرورش بیشترین کارکنان دولت را دارد، برخلاف رویه گذشته تنها درآموزش وپرورش دولت تدبیر وامید، افزایش کارکنان این وزارتخانه را شاهد نبودیم و امید داریم با استمرار این شیوه و اجرای سیاست استخدام از بوم تا بوم به یک تعادل و توازن در نیروی انسانی به عنوان یک خدمت زیربنایی برسیم.

عضوکابینه تدبیر وامید اظهارکرد: مراقبت و جلوگیری از هرگونه فساد مالی و اداری توصیه‌ای جدی است، زیرا یکی از جاهایی که به دلیل نوع فعالیت مأموریت امکان وقوع فساد مالی و اداری وجود دارد معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است که باید دقت کنیم تا صلاحیت شغلی و حرفه‌ای آموزش وپرورش را افزایش دهیم.

فانی با اشاره به اهمیت رازداری شغلی خاطرنشان کرد: ما باید نسبت به اسناد و منابع رازدار شغلی و سازمانی را رعایت کنیم تا مبادا مورد سواستفاده دیگران قرار گیرد.