مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از اجرای دو طرح امام شناسی و مصباح الهدی در سال ۹۵ خبر داد و گفت: به عنوان یک شیعه باید دو بال قرآن و عترت را همزمان با هم داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا مسیب زاده اظهارکرد: بحثمحوری که در حوزه عترت و ائمه اطهار(ع) وجود دارد، طرح‌های امام شناسی و مصباح الهدی است که در ۳ ماه یک میلیون و ۲۰۰ هزار کتب چاپ و در مدارس توزیع شد.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال باید به طور جدی در این دو طرح وارد شویم، زیرا ما به عنوان شیعه دو بال قرآن و عترت را باید همزمان با هم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) بهترین مفسران و الگوهای سبک اسلامی هستند، افزود: دانش آموزان باید عشق اهل بیت(ع) را در خود احساس کنند. ما نیز امسال طرح امام شناسی را با جدیت دنبال می‌کنیم.

مسیب‌زاده افزود: حفظ موضوعی قرآن در کنار حفظ ترتیبی آیات قرآن خواهد بود. علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به سایت صراط در این طرح ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: حفظ موضوعی قرآن برای هر پایه حفظ ۴۰ آیه انتخاب شده است و از کلاس اول ابتدایی تا پایان دوره متوسطه دوم این موضوع دیده می‌شود و سال گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار کتاب در این خصوص توزیع شد.

مسیب‌زاده اشاره کرد: در بحثعترت ۳۱ هزار و ۷۰۰ هیئت مذهبی دانش آموزی و ۵۸۰ هیئت مذهبی فرهنگیان را داریم. تبلور عینی این موضوع " احلی من العسل " است که ۷ محرم به مناسبت گرامیداشت حضرت قاسم، جوانان عاشورایی در اقصی نقاط کشور هیئت‌های ویژه‌ای را ساماندهی می‌کنند.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: موضوع " احلی من العسل " در ۱۶ استان از طریق شبکه‌های صداسیما پخش خواهد شد.