مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه به اجرای دستور ریاست جمهوری مبنی بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در استخدام های بخش دولتی، ۳۰۰ فرصت شغلی جدید برای زنان ایجاد شده است، گفت: در روز یکشنبه۲۱ شهریور سال ۱۳۹۵ اطلاعیه ای صادر خواهد شد که در آن زمان ثبت‌نام داوطلبان و زمان برگزاری آزمون اعلام می‌شود.

حسین توکلی در گفتگو با سارا حبیب الهی خبرنگار اجتماعی خبرگزای موج، در مورد مشخص شدن زمان برگزاری آزمون استخدامی ۱۲ دستگاه اجرایی کشور(سازمان و ادارات) اظهار داشت: با توجه به اینکه رئیس جمهوری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را موظف به بررسی و بازنگری با رویکرد عدالت و پیش‌بینی تناسب سهمیه استخدامی زنان در فرصت‌های شغلی کرده است، رشته محل‌های زن و مرد تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ شغل برای زنان ایجاد شده است، تصریح کرد: ۲۱ شهریور اطلاعیه ای صادر خواهد شد که در آن زمان ثبت‌نام داوطلبان و زمان برگزاری آزمون اعلام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: با توجه به اجرای دستور ریاست جمهوری مبنی بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در استخدام های بخش دولتی و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته در مورد تغییرات ایجاد شده در شرایط و ضوابط؛ شرکت در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۵ امکان حضور بانوان حداقل در ۳۰۰ فرصت شغلی جدید فراهم شده است. لذا زنان متقاضی شرکت در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور می‌توانند بر اساس مفاد اطلاعیه ای که در روز یکشنبه ۲۱ شهریور ۹۵ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌گردد نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

توکلی افزود: با توجه به تسهیلات فراهم شده در رابطه با ثبت‌نام، تاریخ برگزاری سومین آزمون استخدامی نیز از تاریخ ۱۹ شهریور ۹۵ به تاریخ نیمه دوم آبان ماه سال ۱۳۹۵ موکول می گردد، بدیهی است که تاریخ دقیق برگزاری آزمون در آبان ۹۵ در اطلاعیه روز یکشنبه ۲۱ شهریور اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به تغییرات ایجاد شده و به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای داوطلبانی که قبلا ثبت‌نام کرده اند، ترتیبی اتخاذ گردیده تا داوطلبان مذکور با توجه به مفاد اطلاعیه مورخ ۹۵/۶ / ۲۱ در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مورد استخدام وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد: وزارت آموزش و پرورش نیز از طریق برگزاری آزمون استخدامی نسبت به جذب ۱۰ هزار نفر به صورت استخدام پیمانی اقدام می‌کند، لذا نحوه ثبت‌نام و شرکت در آزمون و جزئیات لازم در این‌باره در اطلاعیه ۲۱ شهریور درج و بر روی سایت سازمان آموزش سنجش قرار می گیرد.

گفتنی است؛ امسال پس از انتشار سهمیه‌های استخدامی آزمون سال ٩۵، شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان ریاست‌جمهوری نسبت به تبعیض جنسیتی در آزمون استخدامی بین زنان و مردان معترض شد که اگر قرار است در آزمون استخدامی سال جاری تبعیض جنسیتی رخ دهد، جلوی این کار گرفته شود و پنج روز پس از این گفته شهیندخت مولاوردی، رئیس‌جمهور به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور دستور داد که تا هنگام اطمینان از تامین حقوق زنان در فرصت‌های شغلی، آزمون استخدامی به تعویق بیفتد و سهمیه‌های جنسیتی در جهت رعایت عدالت، اصلاح شود.

شایان ذکر است؛ در این آزمون بیش از ۱۹ هزار نفر جذب می‌شوند.