معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس از اعطای وام ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به اساتید متاهل این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن محمدزاده گفت: در سال های گذشته اسکان استادان در ساختمان هایی صورت می‌گرفت که چندان در شان آنان نبود به همین دلیل وامی را برای اساتید دانشگاه فراهم کردیم تا آنان برای اسکان در نزدیکی محل دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: با توجه به مسائل و مشکلاتی که ساختمان پیروزی دانشگاه از نظر امنیت و قدمت و همه فاصله‌ زیاد آن با دانشگاه برای رفت و آمد اعضای هیات علمی ایجاد کرده بود بنابراین هیات مدیره و رئیس دانشگاه به این نتیجه رسیدند که به جای استقرار اساتید در این ساختمان، امکانی فراهم شود تا اعضای هیات علمی در اطراف و نزدیک دانشگاه با توجه به نیاز و جایگاه خود مسکن تهیه کرده و دانشگاه وام ودیعه مسکن در اختیار آنان قرار دهد.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: براساس هماهنگی صورت گرفته با بانک و صندوق‌های رفاهی دانشگاه به زودی فرایند مبالغ و نحوه اعطای وام به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

محمدزاده افزود: وامی که به اساتید ارائه می شود حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان است.

وی عنوان کرد: ارائه این وام به صورت ترکیبی است، یعنی مبلغی از سوی دانشگاه پرداخت می شود و بانک نیز در این زمینه کمک می کند تا استادان با سود تنها ۱۱ درصد، اقساط این وام را پرداخت کنند.

معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس درباره شرایط اعطای وام ودیعه مسکن به اساتید دانشگاه گفت: این وام با بازپرداخت ۳۶ ماهه به استادان جوان تعلق می گیرد و با اختصاص این وام شرایط استقرار استادان در نزدیکی محل کار خود فراهم خواهد شد.

محمدزاده تاکید کرد: این وام تنها به اعضای هیات علمی متاهل پرداخت می شود.

وی درباره تغییر کاربری ساختمان پیروزی این دانشگاه نیز گفت: در حال حاضر این موضوع در حال مطالعه است که چه اقدامی برای ساختمان پیروزی صورت گیرد. به هر حال این ساختمان یا تبدیل به احسن می شود یا می توانیم آن را با ساختمانی در نزدیک دانشگاه معاوضه کنیم.