وزیر خارجه آمریکا در واکنش به درخواست گروهی از دیپلماتهای وزارت خارجه این کشور مبنی بر حمله به سوریه گفت که هنوز این گزارش را مطالعه نکردم اما به انتقادات آنها احترام می‌گذارم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا در واکنش به درخواست گروهی از دیپلماتهای وزارت خارجه این کشور مبنی بر حمله به سوریه برای ساقط کردن بشار اسد از قدرت گفت که هنوز این گزارش را مطالعه نکردم اما به روند مجمع انتقادی احترام میگذارم.

وزارت خارجه آمریکا داری مجمعی موسم به مجمع ناراضیها است که دیپلماتهای مخالف میتوانند نظرات خود درباره هر موضوع مرتبط با وزارت خارجه در آنجا مطرح کنند.

روزنامه وال‌استریت ژورنال روز جمعه نوشته است که این هفته «ده‌ها نفر از مقامات وزارت خارجه ایالات متحده» در اعتراض به سیاست این کشور در سوریه، سندی داخلی را امضا کرده‌اند که اقدام نظامی علیه دولت سوریه را خواستار شده و تغییر نظام این کشور را تنها راه شکست داعش عنوان کرده است.

به گفته یک مقام مطلع، ۵۱ افسر و مقام وزارت خارجه آمریکا که در امر سیاستگذاری در قبال سوریه ایفای نقش می‌کنند، این سند موسوم به «تلگراف کانال نارضایتی» را امضا کرده‌اند.