سقوط یک بالگرد نظامی، چهارمین سقوط سانحه نیروی دریایی آمریکا در کمتر از یک ماه گذشته را رقم زد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ با سقوط یک بالگرد نوع «ام. اچ. ۶۰ اس. سی هاوک» چهارمین سانحه و خسارت هوایی در کمتر از یک ماه برای نیروی دریایی آمریکا رخ داد.

به نوشته وبگاه ملییتری این بالگرد صبح روز گذشته(به وقت آمریکا) در «جیمز رییور» نزدیک «نیوپورت نیوز» واقع در ایالت ویرجینیا سقوط کرد.

سخنگوی بخش هوایی نیروی دریایی آمریکا در این زمینه گفت، بالگرد متعلق به اسکادران دوم رزمی نیروی دریایی آمریکا حین پرواز از پایگاه دریایی «نورفولک» و حدود ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی سقوط کرد.

در این حادثه سه خدمه بالگرد از خطر مرگ نجات یافتند. البته اطلاعات کمی در رابطه با حال مصدومین به دست آمده، اما مقام‌های نیروی دریایی اعلام کردند، خطری جان آن‌ها را تهدید نمی‌کند. مقام‌های نیروی دریایی آمریکا از ایجاد تیم تحقیق برای یافتن علت این حادثه خبر دادند. این بالگرد ساخت کارخانه سیکورسکی است و در سال ۱۹۷۹ ساخته شد.

این رویداد چهارمین مورد رخ داده در کمتر از یک ماه برای نیروی دریایی این کشور است. در ۲۶ ماه مه دو جنگنده «اف - ۱۸ ای سوپر هورنت» با هم برخورد کردند و در سواحل «کیپ هتراس» در کارولینای شمالی سقوط کردند. در دوم ژوئن نیز جنگنده «اف - ۱۸ سی هورنت» اندکی بعد از برخاستن و در جریان یک نمایش هوایی در «اسمیرنا» در ایالت تنسی سقوط کرد و خلبان آن کشته شد.