سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ساعتی پس از اعلام نارضایتی وزیر خارجه ایران از روند کم‌رمق اجرای برجام گفت که برجام توافق ساده‌ای نبوده د این وزارتخانه با نظر آقای ظریف قطعاً مخالف است.

به گزارش خبرگزاری موج، امروز سالگرد خوانده شدن متن برجام بود و مقامات ایرانی و خارجی متعددی در خصوص آن اظهارنظر کردند و یکی از این مقامات «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بود؛ وی از «اجرای کم‌رمق» اظهار نارضایتی کرده بود.

پیام وزیر خارجه ایران به مناسبت «برجام»

«الیزابت ترودو» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه امروز در مقابل خبرنگاران به این موضع ظریف واکنش نشان داد و گفت: «قطعاً مخالف‌ایم. اعتقاد داریم که آمریکا همانند ایران، تاکنون به تعهدات برجامی خود پایبند بوده است.»

خانم ترودو ادامه داد: «ما این روزها در خصوص اجرای این توافق با شرکای بین‌المللی خود و حتی با ایرانیان مذاکره می‌کنیم؛ این توافق ساده‌ای نیست؛ ۱۸ روز مذاکره در وین به این توافق منجر شد.»

محمدجواد ظریف امروز در توئیتر خود نوشته بود « تا زمانی که رجزخوانی‌های کوته‌بینانه، اجرای کم‌رمق تعهدات و شعارهای نخ‌نما ارجح باشند، امکان پیشرفت در ابهام خواهد بود. احترام متقابل و اجرای تعهدات برجامی برای اطمینان از رسیدن به مزایای معهود، افق‌های جدید خواهد گشود.»