وزیر خارجه آمریکا با اعلام اینکه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تأثیری بر نشست ماه آتی اعضای ناتو نخواهد داشت، ‌ بر لزوم حفظ اتحاد میان اعضای ناتو تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ «جان کری» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که رأی مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا بر نشست ماه آتی کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) تأثیری نخواهد داشت و پیش بینی کرد که «ناتو قدرتمندتر از گذشته به حرکت رو به جلوی خود ادامه خواهد داد».

مردم بریتانیا در یک همه پرسی عمومی در پنج شنبه گذشته به خروج از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند؛ تصمیمی که بازارهای مالی جهان و رهبران دنیا را حیرت زده ساخت. این درحالیست که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و بسیاری دیگر از رهبران جهان انگلیس را به ماندن در درون اتحادیه ۲۸ عضوی اروپا ترغیب می کردند.

جان کری در خصوص نشست ماه آینده ناتو - هشتم و نهم ژوئیه - در ورشو گفت: «ما انتظار داریم که نشست ماه آتی ناتو بسیار با اقتدار برگزار شود و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا کوچکترین تأثیری در این نشست نخواهد داشت».

شایان ذکر است که کری در دیدار از بروکسل و لندن قصد دارد به متحدان آمریکا این اطمینان را بدهد که علیرغم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ‌ تمام ۲۲ کشور اروپایی عضو ناتو - از جمله انگلیس - همچنان در عضویت این ائتلاف باقی خواهند ماند.