سامسونگ تازه‌ترین شرکتی است که به موضوع اینترنت اشیا علاقه مند شده و از سرمایه گذاری ۱٫۲ میلیارد دلاری در این زمینه خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، این سرمایه گذاری به طور اختصاصی در آمریکا و برای طراحی محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا صورت می‌گیرد.

مهم‌ترین مزیت اینترنت اشیا اتصال بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان به شبکه اینترنت و امکان کنترل آنها با استفاده از برنامه های نصب شده در گوشی‌ها و تبلت‌هاست. اشیای مذکور می‌توانند از چراغ‌های روشنایی تا لوازم خانگی(مانند چای‌ساز، ماشین ظرفشویی) و یا حتی خودروی شما باشند. اینترنت اشیا در صنعت پزشکی، سلامتی و حتی سیستم‌حمل‌و‌نقل عمومی نیز کاربرد دارد.

یانگ سون رئیس امور استراتژی شرکت سامسونگ میزان سرمایه گذاری در این زمینه را هنوز کم توصیف کرده و می گوید باید در آینده ارقام بیشتری به تحقیق و پژوهش در حوزه اینترنت اشیا اختصاص یابد.

انتظار می‌رود این سرمایه گذاری منجر به طراحی محصولات پیشرفته‌ای شود که در حوزه‌هایی مانند صنعت، کشاورزی، خدمات درمانی، محصولات خانگی و… کاربرد دارند. نیمی از این بودجه در شرکت های امریکایی نوپای فعال در حوزه اینترنت اشیا سرمایه گذاری می شود و نیمی دیگر برای توسعه فناوری های مرتبط با بازارهای گوناگون کاری به کار گرفته می شود.