جو بایدن ضمن انتقاد شدید از درخواست نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا برای ممانعت از ورود مهاجران مسلمان به این کشور، وی را به ترویج فرهنگ «عدم تساهل» متهم می کند.

به گزارش خبرگزاری موج؛ «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا قرار است در سخنرانی خود پیشنهاد «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر ممانعت از ورود مهاجران مسلمان به این کشور را تقبیح کرده و آن را تلاشی مذبوحانه در جهت ترویج فرهنگ «عدم تساهل» بخواند.

معاون اوباما همچنین از نبرد ادعایی آمریکا علیه گروه تروریستی داعش به رغم اختلاف نظرها بر سر سوریه در درون دولت این کشور دفاع می کند.

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ در سخنرانی هفته گذشته خود پیرامون امنیت ملی، بر درخواست خود جهت اِعمال ممنوعیت موقت بر ورود مسلمانان به آمریکا پافشاری کرد و پیشنهاد داد که مهاجرت از کشورهایی با «پیشینه اجرای عملیات تروریستی» به حالت تعلیق درآید.

معاون اوباما در سخنرانی روز دوشنبه خود می گوید: «ترویج سیاست ترس و عدم تساهل - برای نمونه پیشنهاد ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و یا زدن اتهام همدستی در عملیات تروریستی به تمام اعضای یک جامعه مذهبی - پایگاه کنونی آمریکا به عنوان بزرگترین دموکراسی در تاریخ جهان را مورد تردید قرار می دهد».

معاون رئیس جمهور آمریکا بدون ذکر نامی از ترامپ می گوید: «بیگانه سازی ۱.۵ میلیارد مسلمان - که اکثریت عظیمی از آنها چه در آمریکا و چه در خارج از این کشور طرفدار صلح هستند - تنها شرایط را بدتر خواهد کرد».

وی در ادامه با انتقاد از سخنان تحسین آمیز ترامپ از «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه خاطر نشان می کند که «تحسین و تمجید از پوتین آنهم در بحبوحه اقدامات تهاجمی روسیه می تواند تعهد آمریکا به تأمین امنیت اروپا را به زیر سئوال ببرد».

معاون اوباما همچنین با اشاره به وعده ترامپ مبنی بر احداثیک دیوار در مرز بین آمریکا و مکزیک، تأکید کرد که ساخت این دیوار بی احترامی به نزدیکترین همسایگان آمریکاست و باعثبروز احساسات ضد آمریکایی در آمریکای لاتین خواهد شد.