خبرگزاری روسی با اشاره به حضور تیمی متشکل از نظامیان ایران برای شرکت در یک دوره مسابقات بین‌المللی در این کشور، از آمادگی نفرات اعزامی ایران در این رقابت‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، قرار است از امروز شنبه تیمی متشکل از افراد زبده نیروهای ارتش، سپاه و بسیج ایران در رقابت‌های بین‌المللی که از شنبه در روسیه و قزاقستان برگزار می‌شود، شرکت نمایند.

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» در همین زمینه ضمن اشاره به این‌که ایران آماده عرض اندام نظامی در عرصه بین‌المللی است، با سرهنگ «مهدی احمدی افشار» سرپرست تیم نظامی ایران حاضر در این رویداد به گفت‌‌وگو پرداخت.

سرهنگ افشار به اسپوتنیک گفت: «با تیمی قوی از نیروهای ارتش، بسیج، سپاه و افسران پلیس برای رقابت‌های مختلفی چون تک تیراندازی، چتربازی و غواصی که قرار است در شهرهای مختلف روسیه برگزار شوند، آماده هستیم. تیر اندازان ماهر ما نیز در رقابت‌هایی به همین منظور در قزاقستان حاضر خواهند شد.»

فرمانده ایرانی در بخشی دیگر از این گفت‌و‌گو اظهار داشت: «آماده شبیه سازی موارد مختلف تاکتیکی و فنی از شرکای خود چون روسیه و دیگران هستیم. ما به دنبال رقابت صادقانه و همکاری مفید با همکاران خود هستیم. نظامیان ایران به طور کامل از چالش‌های این مسابقات آگاه هستند. اینجا مکانی است که ما باید موارد مفید را یاد بگرییم.»

در این رقابت‌های نظامی ۱۲۱ تیم از ۱۹ کشور در جهان شرکت می‌کنند و علاوه بر ایران، کشورهایی چون چین، بلاروس و جمهوری آذربایجان در بین شرکت کنندگان هستند.