سرویس بین الملل - نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست خصمانه تل آویو و موفقیت کشورمان در برنامه هسته ای در پی عقب نشینی غرب مقابل ایستادگی ملت ایران، مدعی شد که توافق هسته ای نباید به زمان وابسته می بود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو، در ادامه ادعای خود اضافه کرد: اسراییل و قدرت‌های عربی در خاورمیانه درباره‌ی این که ایران چه اقداماتی را با پایان یافتن زمان توافق هسته‌ای انجام خواهد داد، نگرانی عمیق و مشترکی دارند.

وی گفت: اسراییل و کشورهای عربی همه نگران هستند که پس از ۱۲ سال و زمانی که ایران قادر خواهد بود تا به اندازه‌ای که می‌خواهد اورانیوم غنی کند چه اتفاقی رخ خواهد داد.

نتانیاهو در جمع خبرنگاران گفت: مشکل اینجاست که اگر ایران توافق هسته‌ای را نقض نکند و به آن پایبند باشد، آینده چه چیزی را رقم خواهد زد.

وی با بیان این که اعتراضی به تمایل واشنگتن برای دادن مجوز به ایران برای غنی‌سازی ندارد اما به دادن این مجور بدون هیچ قید و شرطی معترض است، بار دیگر به اختلافات گذشته خود با کابینه اوباما درباره‌ی توافق هسته‌ای اشاره کرد.

نتانیاهو مدعی شد که ایران در طول این مدت دشمنی و تجاوز منطقه‌اش را علیه هم کشورهای عربی و هم اسراییل تغییر نداده است و گفت: توافق هسته‌ای نباید به زمان وابسته می‌بود بلکه باید بر اساس چگونگی رفتار ایران تنظیم می‌شد.

او که رژیم مطبوعش تنها دارنده سلاح هسته‌ای در خاورمیانه است در اظهاراتی خصمانه ادعا کرد که در صورتی که نیاز باشد اسراییل از تجهیز ایران به سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد و اگر تلاش‌های اسراییل نبود ایران تا الان به سلاح‌های هسته‌ای دست یافته بود.

این اظهارات نتانیاهو در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران همواره اعلام کرده‌اند که برنامه هسته‌ای ایران ماهیتی صلح آمیز دارد و ایران هرگز به دنبال کسب سلاح هسته‌ای نبوده است.

نتانیاهو در ادامه پروژه ایران‌هراسی‌اش اضافه کرد: ضمنا در ایران انتخاب یک محافظه‌کار تندرو برای هدایت مجلس خبرگان نشانه دیگری بود که ایران کماکان خبری بد برای امنیت خاورمیانه خواهد بود.