یک مقام ناتو با استقبال از روند بهبود روابط رژیم صهیونیستی و ترکیه تاکید کرد که این موضوع به تقویت‌ همکاری‌های امنیتی و تبادل اطلاعاتی بین ناتو و تل‌آویو منجر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ در حالی که خبرها حاکی از بهبود روابط و حرکت ترکیه و رژیم صهیونستی برای برقراری مجددد روابط دیپلماتیک حکایت دارد، یک مقام ناتو از بهبود روابط تل‌آویو - آنکارا استقبال کرد.

یک مقام ناتو امروز سه شنبه تاکید کرده که تلاش‌های رژیم صهیونیستی بریا آشتی و بهبود روابط با ترکیه سبب تقویت تبادلات اطلاعاتی و همکاری امنیتی آن با ناتو خواهد شد.

رویترزبه نام و هویت این مقام ناتو که این اظهارات را مطرح کرده، اشاره نکرده است اما به اقدام اخیر ناتو در ایجاد دفتر در سرزمین‌های اشغالی اشاره کرده است.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو درباره بهبود روابط با ناتو و گفت: «اسرائیل در موضوعات مختلفی می‌تواند به ناتو کمک کند و همینطور ناتو برای اسرائیل چنین است.

یک دیپلمات ترکیه‌ای هم به رویترز گفته که توافق این کشور به عنوان بخشی از ناتو با رژیم صهیونیستی به زودی برقرار خواهد شد و اینکه «هر دو طرف(ترکیه و اسرائیل) اراده سیاسی برای پیدا کردن راه‌حل دارند».