یکی از دستیاران سابق نخست وزیر اسرائیل در ارتباط با تحقیق درباره فساد مالی بنیامین نتانیاهو که به تازگی به جریان افتاده است، دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پرس تی وی، پلیس اسرائیل امروز(جمعه) اعلام کرد، «آری هارو» رئیس دفتر سابق نتانیاهو روز گذشته در ارتباط با پرونده فساد مالی نتانیاهو دستگیر و برای بازجویی به اداره پلیس منتقل شد.

به گزارش روزنامه هاآرتص، هارو متهم به دست داشتن در یک معامله ساختگی و پول شویی به ارزش ۳ میلیون دلاراست. بر اساس اتهام وارده دراین تحقیق، وی در سال ۲۰۰۲ مسئول جمع آوری حمایت های مالی خارجی برای نتانیاهو بوده است. دادستانی کل اسرائیل چند روز پیش دستور تحقیقات قضایی را در ارتباط با اتهام فساد مالی بنیامین نتانیاهورا صادر کرد. طبق دستور دادستانی کل اسرائیل، اتهام کمک یک میلیون یورویی «آرناود میمران» - که در فرانسه پرونده فساد مالی دارد - به نتانیاهو در زمان انتخابات سال ۲۰۰۹ میلادی، رسیدگی خواهد شد. میمران اواخر ماه ژوئن در دادگاهی در پاریس به حمایت مالی خود از نتانیاهو در مبارزات انتخاباتی در اسرائیل اشاره کرد و گفت در آن زمان حدود یک میلیون یورو برای مبارزات انتخاباتی نتانیاهو هزینه کرده است. میمران و چند تن از همراهانش به اختلاس ۳۱۵ میلیون دلاری از اتحادیه اروپا و وزارت اقتصاد فرانسه متهم هستند. میمران همچنین درحال حاضر به اتهام دخالت در یک کلاهبرداری سنگین در فروش مجوز تولید گاز کربن و مالیات های آن در پرونده‌ای که در فرانسه «دزدی قرن» نام گرفته، دادگاهی شده است. در ماه می اداره حسابرسی اسرائیل، گزارشی درباره سفرهای خارجی نتانیاهو به همراه خانواده اش را که بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ و هنگامیکه وی وزیر اقتصاد بود، منتشر کرد.