سخنگوی جنبش انصارالله یمن دور اول مشورتهای کویت درباره حل بحران یمن را موفقیت‌آمیز توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المیادین، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که بررسی هر موضوعی در دور بعدی مشورتهای کویت باید از آنجایی که متوقف شد، آغاز شود.

وی افزود که ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل در امور یمن از سوی طرف مقابل تحریک می‌شود تا طرحش برای حل بحران یمن را تغییر دهد.

عبدالسلام اظهار داشت: ما هرگونه تصور جدید برای حل بحران یمن غیر از آنچه در دور اول مشورتهای کویت بر سر آن توافق شد، نمی‌پذیریم.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن پیش از این تاکید کرده بود که هرگونه راه حل پایان بحران یمن باید مبتنی بر توافق و توقف کامل تجاوز سعودی آمریکایی باشد.

تجاوز عربستان به یمن از ششم فروردین ماه سال ۹۴ آغاز شده و در طول این مدت هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

قرار بود دور جدید مذاکرات صلح کویت برای رسیدن به راه حل بحران یمن از پانزدهم جولای آینده(۲۵ تیر) در کویت از سر گرفته شود اما یکشنبه گذشته منابع سیاسی وابسته به هیات ریاض و هیات صنعا به خبرگزاری «آناتولی» اعلام کردند، مذاکرات صلح یمن در کشور کویت «به احتمال زیاد» در موعدی، که سازمان ملل یعنی ۱۵ جولای(۲۵ تیر) مشخص کرده است، به دلیل اختلافات درباره شکل راه‌حل برگزار نخواهد شد.