وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای ضمن حمایت از جمهوری کره، اعلام کرد که تحریم‌ها علیه این کشور نقض حاکمیت ملی این کشور و بی‌توجهی به اراده ملت کره است.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت امور خارجه سوریه بر حق جمهوری خلق کره در دفاع از تمامیت ارضی و ملت کره تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی «سانا» سوریه، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای پنجشنبه(امروز) با اعلام حمایت از جمهوری خلق کره، اعلام کرد: جمهوری عربی سوریه، با استناد به پایبندی دولت این جمهوری به قطعنامه‌های بین‌المللی و انسجام با اهداف و اصول سازمان ملل متحد که خواستار احترام به تمامیت ارضی کشورها و حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت خود است و همچنین با توجه به اصل عدم دخالت در امور داخلی کشورها، از جمهوری خلق کرده در دفاع از تمامیت ارضی و حمایت از حقوق شهروندانش حمایت می‌کند.

در این بیانیه همچنین آمده است: دولت سوریه تحریم‌ها علیه رهبران ارشد جمهوری خلق کره را محکوم می‌کند و آن را نقض آشکار و بی احترامی به ارداه ملت کره در حق آن‌ها در تعیین سرنوشت خود می‌داند.

وزارت خارجه سوریه همچنین از افزایش نیروهای نظامی در شبه جزیره کره از جمله اسقرار سپر موشکی آمریکا در اراضی کره جنوبی انتقاد کرد.

این هفته آمریکا اعلام کرد که قصد دارد سامانه دفاع هوایی تاد خود را در کره جنوبی مستقر کند که چین و روسیه با این اقدام مخالفت کردند.

چین گفته است در صورت استقرار این سامانه، این کشور نیز اقدام به مقابله به مثل خواهد کرد.

کره شمالی نیز در واکنش به تصمیم آمریکا و کره جنوبی برای استقرار سامانه دفاع هوایی تاد، این ۲ کشور را به واکنش نظامی سریع تهدید کرد.