نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تازه ترین اظهارات خود، با متهم کردن ایران و شیعیان به افراط گرایی، اعلام کرد که ظهور پدیده افراطگرایی دینی باعثشده است که کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی به چشم یک دوست و هم پیمان نگاه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که کشورهای عربی پی برده‌اند که این رژیم دیگر دشمن آن‌ها نیست.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «الجزیره» قطر، نتانیاهو با بیان اینکه روابط رژیم صهیونیستی با عرب‌ها شاهد تحول بنیادین است، گفت که عادی‌سازی روابط کشورش با کشورهای عربی صلحی پایدارتر را برای رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها به ارمغان خواهد آورد.

وی که در مراسم دانش آموختگی گروه جدی از دانشجویان دانشکده امنیت ملی سخنرانی می‌کرد، تأکید کرد: «همیشه گفته‌ایم که پس از رسیدن به صلح با فلسطینی‌ها، می‌توان به روابط مسالمت آمیز با تمام جهان عرب رسید».

نتانیاهو همچنین افزود: «کشورهای عربی دیگر به این نتیجه رسیده‌اند که اسرائیل نه تنها دشمن آن‌ها نیست، بلکه هم پیمان آن‌ها بوده و اسرائیل تکیه گاه محکمی است در برابر جریان افراط گرایی اسلامی و ایران که هر دو همه را تهدید می‌کند».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: «کشورهایی در منطقه هستند که به این نتیجه رسیده‌اند که به دنبال ظهور اسلام تندرو، خواه اسلام شیعی به رهبری ایران باشد خواه اسلام سنی به رهبری داعش، اسرائیل نه تنها دشمن آن‌ها نیست بلکه هم پیمان آن‌هاست».