دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آمادگی این رژیم برای از سرگیری مذاکرات مستقیم سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین بدون هیچ پیش‌شرطی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «بنیامین نتانیاهو» در دیدار با «سامح شکری» وزیر خارجه مصر از آمادگی خود برای شرکت در نشستی سه‌جانبه با حضور «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر خبر داده است.

این در حالی است که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته ضمن تقدیر  از همکاری‌های این رژیم با مصر، از این همکاری‌ها به عنوان «ذخیره امنیتی و بین‌المللی» برای اسرائیل یاد کرد و از طرح عبدالفتاح السیسی برای برقراری صلح فراگیر در منطقه و به ویژه میان طرفین اسرائیلی و فلسطینی استقبال کرد. بنیامین نتانیاهو در آغاز جلسه فراکسیون پارلمانی حزب حاکم لیکود با بیان این سخنان، تصریح کرد که سفر سامح شکری به فلسطین اشغالی که در ۹ سال گذشته بی‌سابقه بود، نشانگر نزدیکی روابط طرفین است. نتانیاهو تصریح کرد که در دیدار با وزیر خارجه مصر مسائل بسیار مهم و برخی پرونده‌های منطقه‌ای و نیز روند سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین را مورد بحث و بررسی قرار داده است.