دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت: امام خمینی(ره) روز قدس را نامگذاری کرد تا موضوع فلسطین زنده باقی مانده و فراموش نشود.

به گزارش خبرگزاری موج؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس اظهار داشت که پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحولی عظیم در اوضاع منطقه و امت اسلامی ایجاد کرد و امام خمینی(ره) روز قدس را نامگذاری کرد تا موضوع فلسطین زنده باقی مانده و فراموش نشود.

وی افزود: روز قدس روزی برای ترسیم تاریخ و تعیین مسئولیت ها به شکل آشکار است. فلسطین از بحر تا نهر از ساکنان مشروع آن مورد اشغال و غصب قرار گرفته و گذشت زمان به اشغالگر و سارق مشروعیت نمی دهد و اسرائیل رژیمی غاصب و اشغالگر است.

وی در ادامه یادآورشد: اسرائیل باید از وجود محو شود تا حق به حقدار برسد و تسلیم و سازش در مقابل این دشمن جایز نیست.

تنها راه مقابله با تجاوز اسرائیل پایداری و مقاومت است

نصرالله در ادامه تأکید کرد: تنها راه در مقابل مردم فلسطین و ملت های منطقه که مورد تجاوز این رژیم قرار دارند پایداری و مقاومت است.

وی افزود: محور مقاومت در لبنان و فلسطین به دستاوردهای حقیقی دست یافته و در حالی که محور مقاومت در اوج خود قرار دارد عده ای می خواهند آن را به شکست بکشانند.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: برخی طرف ها منطقه را دچار بحران و جنگ کرده اند و چنین می پندارند که کسی نیست با اسرائیل مبارزه کرده و به موضوع قدس توجه داشته باشد. برخی تمام امکانات مادی و نظامی عظیم خود را به کار گرفته اند تا به کشورها، جنبش ها و فرهنگ های حامی مقاومت در امت اسلامی ضربه بزنند.

ایران و سوریه از ستونهای محور مقاومت هستند

وی افزود: ستون محور مقاومت ایران، سوریه و دیگر طرف ها در امت اسلامی هستند.

نصرالله تأکید کرد: برخی درها را به روی عادی سازی روابط با اسرائیل باز کرده اند و رژیم هایی هستند که همچنان برای رابطه با اسرائیل و توطئه علیه مقاومت تلاش می کنند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: تمام حامیان و ابزارهای اسرائیل در منطقه بدانند که کشورها و جنبش های ما از فلسطین و موضوع قدس دست نخواهند کشید.

بیر کل حزب الله لبنان افزود: کشورهایی که علیه ما توطئه می کنند باید بدانند که از اینکه ملت های ما از مقاومت دست بردارند مایوس خواهند شد.

سازمان ملل ترسو است

وی تصریح کرد: سازمان ملل متحد ترسوست چرا که از تصمیم خود مبنی بر متهم نمودن عربستان سعودی به ارتکاب جنایت علیه یمنی ها عقب نشینی کرد.

نصرالله تأکید کرد: آنها نخواهند توانست با تحمیل جنگ و جنایت و فتنه، مقاومت را مجبور به دست کشیدن از فلسطین کنند. کشورهایی هستند که با سرکوب تظاهرات علیه رژیم اشغالگر اسرائیل این رژیم را خطر محسوب نمی کنند.

وی افزود: اگر برخی از این رژیم ها تلاش های انسانی و مادی خود در سوریه و یمن را برای آزادی فلسطین بکار می گرفتند فلسطین تاکنون ۱۰ بار آزاد شده بود.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: برخی طرف ها بر ادامه جنگ و ناکام گذاشتن هرگونه راهکار سیاسی و حمایت از گروه های تکفیری در منطقه پافشاری می کنند.

این خبر تکمیل می شود ….