گروه تروریستی «سرایا شیخ احمد الاسیر» حزب‌الله لبنان را به انجام عملیات تروریستی در داخل لبنان تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، گروه تروریستی وابسته به «شیخ احمد الاسیر» شیخ سلفی لبنان حزب الله را به انجام عملیات علیه آن تهدید کرد.

این گروه تروریستی با انتشار ویدیوئی در یوتیوب، حزب‌الله، شیعیان و ایران را تهدید کرد.

در این ویدیو ۳ نفر با چهره‌ای پوشانیده شده، سلاح به دست ایستاده و یکی از آن‌ها می‌گوید: «ما گروه شیخ احمد الاسیر هستیم و به عملیات خود علیه رافضی‌ها(شیعیان) که اهل تسنن را در لبنان هدف قرار داده‌اند، ادامه خواهیم داد».

پیروان فرقه وهابیت، شیعیان را با لفظ رافضی به معنای «کسی که از دین خارج شده» می‌خوانند.

این گروه ۳ نفره همچنین گفتند: «ما هر مکانی از دریا، هوا و زمین علیه مزدوران حزب الله و اربابان آن وارد میدان خواهیم شد و بدانند که هر هواپیمای ایرانی‌ای که سلاح و مهمات به حزب الله می‌فرستد، هدف قرار خواهد گرفت.

این گروه تروریستی با سرطان نامیدن حزب الله اعلام کرد که برای آزاد سازی لبنان از دست حزب الله مورد حمایت «ایران مجوس» جهاد خواهیم کرد».

احمد الاسیر شیخ تندرو سلفی و معروف به شیخ فتنه در لبنان است که اقدامات تحریک آمیز و انتقادات تند خود را دفاع از اهل سنت لبنان برمی‌شمرد به طوری که به زعم وی اهل سنت در این کشور مورد سرکوب واقع می‌شدند.

او با حمایت برخی کشورهای منطقه‌ای از جمله عربستان اقداماتی مسلحانه در داخل لبنان و علیه نیروهای ارتش این کشور انجام داده بود و مهر سال گذشته در فرودگاه بین‌المللی «رفیق حریری» بیروت در جریان تلاش برای فرار به خارج کشور دستگیر شد.

وی قبل از آشوب در لبنان، در جهان اسلام و حتی در بین طایفه اهل سنت نیر چهره ناشناخته‌‌ای بود تا اینکه به ناگاه در سخنرانی‌های مختلف و تحریک آمیز، دیدگاه‌ها و مواضع ضد حزب الله خود و دیگر شخصیت‌های شیعه لبنان را علنی کرد.

احمد الاسیر بعد از بازداشت و در جریان بازجویی، اعتراف کرده بود که قصد ترور شخصیت‌های حزب الله را داشت.