«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر روز پنجشنبه در سخنانی در لندن، ضمن تشبیه رژیم صهیونیستی به گروه تروریستی داعش گفت: ' دوستان یهودی ما مسئول اقدامات اسرائیل نیستند همان‌طور که دوستان مسلمان ما مسئول حکومت خودخوانده اسلامی[داعش] نیستند. '

به گزارش خبرگزاری موج، جرمی کوربین که تحت شدیدترین فشارها از سوی هم حزبی هایش قرار گرفته تا کرسی رهبری را به فرد دیگری واگذار کند، در کنفرانسی خبری که به مناسبت انتشار گزارش کمیته تحقیقاتی یهودستیزی حزب کارگر برپا شده بود، افزود: اینکه فکر کنیم دوستان یهودی ما ثروتمند و یا بخشی از یک باند توطئه خبری هستند و یا اینکه یک موضع خاص سیاسی در قبال اسرائیل یا فلسطین دارند، کاملا اشتباه است.

وی افزود: دوستان یهودی ما مسئول پاسخگویی نسبت به اقدامات رژیم اسرائیل و یا دولت نتانیاهو نیستند همانطور که دوستان مسلمان ما نیز مسئول پاسخگویی نسبت به اقدامات داعش و یا سازمان های افراط گرای اسلامی نیستند. رهبر حزب کارگر تصریح کرد: من به عنوان رهبر حزب کارگر تلاش می کنم تا آرامش و عدالت را در اسرائیل، فلسطین، خاورمیانه و تمام دنیا جاری سازم؛ اما آنهایی که می خواهند این کار را با تنفر و تند زبانی انجام دهند خدمتی به هیچکس به ویژه آوارگانی که نیازمند توجه هستند نمی کنند. وی درهمین حال گفت که اعضای حزب کارگر باید آزاد باشند تا انتقاد کرده و با بی‌عدالتی و سودجویی در هر جایی مقابله کنند. کوربین افزود: ما به افراد بر اساس استعدادها و ارزش های فردی شان احترام می گذاریم. کوربین که برای اولین بار پس از همه پرسی ۲۳ ژوئن(سوم تیرماه) که منجر به رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا شد در یک کنفرانس خبری در لندن، شرکت می کرد همچنین اظهار داشت: سال گذشته با همه فراز و نشیبش به من اطمینان داد که حزب کارگر ظرفیت ایجاد تحول و پیروزی در انتخابات عمومی آینده(۲۰۲۰) را دارد. کوربین گفت: البته خوش بینی من از روی ساده لوحی نیست. همه ما متوجه هستیم که به رغم حمایت قاطع اعضاء حزب کارگر از رهبری من، اما چند روز گذشته - حداقل من - شرایط سختی را پشت سر گذاشتم. رهبر حزب کارگر در همین حال از هم حزبی هایش خواست تا برای منافع ملی با هم متحد شوند. به دنبال اظهارات جرمی کوربین گزارش تحقیقاتی از وضعیت یهودی ستیزی حزب کارگر نیز امروز(پنجشنبه) منتشر شد. «شامی چاکراباتی» رئیس کمیته تحقیقاتی یهودستیزی حزب کارگر نیز در همین کنفرانس خبری عنوان کرد که اظهارات به نظر نژادپرستانه و یهودستیزانه برخی اعضاء حزب کارگر ناشی از «جهل ' این افراد بوده است. شماری از اعضاء حزب کارگر در آوریل گذشته به ظن اظهارات یهودستیز از عضویت حزب کارگر تعلیق شدند. به دنبال افزایش فشارها که غالبا از سوی لابی صهیونیست صورت می گرفت، جرمی کوربین کمیته ای تحقیقاتی را تشکیل داد تا ضمن بررسی وضعیت یهودستیزی در حزبش، راهبرد مقابله با یهودی ستیزی و واکنش های متناسب با این اتهام را بررسی کند. کوربین روز پنجشنبه در حالی در این کنفرانس حضور یافت که بیش از ۸۰ درصد از نمایندگان پارلمانی حزب کارگر که اصلی‌ترین گروه مخالف دولت محافظه‌کار انگلیس شمرده می‌شود، روز سه‌شنبه گذشته در جریان یک رأی‌گیری مخفی به جرمی کوربین رهبر این حزب رأی عدم اعتماد دادند. در جریان این رأی‌گیری که متعاقب استعفای اکثر اعضای کابینه در سایه صورت گرفت، ۱۷۲ نماینده پارلمانی حزب کارگر علیه کوربین و تنها ۴۰ نماینده به نفع او رأی دادند. براساس اساسنامه حزب کارگر، این رأی برای کوربین که از سوی اعضای حزب انتخاب می‌شود الزام‌آور نیست اما همان‌طور که دیده می‌شود ادامه کار را برای او در پارلمان بسیار دشوار کرده است.