وزارت خارجه مصر اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور برای دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، فردا به رام الله می‌رود و حامل پیام رئیس جمهور مصر به وی است.

به گزارش خبرگزاری موج؛ وزارت خارجه مصر از سفر «سامح شکری» وزیر خارجه این کشور به رام الله واقع در کرانه باختری فلسطین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، «احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که قرار است شکری فردا طی سفر خود به رام الله با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و پیام «عبدالفتاح السیسی» را به وی تقدیم کند.

سخنگوی وزارت خارجه مصر گفت، این دیدار در چارچوب تداوم نقش مصر در حمایت از مسئله فلسطین و کمک به رسیدن به راه حل فراگیر و عادلانه صورت می‌گیرد تا راه‌حل دو دولتی و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی محقق شود.

ابوزید افزود، قرار است وزیر خارجه مصر در این سفر علاوه بر محمود عباس، با نخست وزیر، وزیر کشور مقامات بلند پایه فلسطینی دیدار کند.

سخنگوی وزارت خارجه مصر همچنین اعلام کرد در این دیدارها نتایج نشست اخیر پاریس موسوم به «نشست صلح پاریس» در مورد حمایت از روند صلح ۳ ژوئن بررسی خواهد شد.

فرانسه در این نشست طرح تشکیل دو دولت(فلسطین و اسرائیل) را پیشنهاد کرد.