دادگاه مصر در ادامه سریال صدور احکام حبس و اعدام برای معترضین به سیاست‌های رژیم این کشور، ۲ مجری تلویزیون را به اتهام اعتراض به سیاست‌های السیسی به ۲ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، دادگاه کیفری الدقی(غرب قاهره) دو مجری تلویزیون را به اتهام تحریک علیه دولت و تمسخر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر را به ۲ سال حبس محکوم نمود.

بر اساس این گزارش، دادگاه مذکور این دو متهم به نام های محمد ناصر و معتز مطر را که از مجریان دو شبکه الشرق و مکملین هستند، به صورت غیابی محاکمه و حکم حبس ۲ ساله و ارائه وثیقه به ارزش ۵ هزار پوند(حدود ۵۰۰ دلار) محکوم کرد. اتهام این دو نفر تحریک علیه دولت، پخش شایعات علیه نیروهای مسلح، پلیس و موسسات دولت و تمسخر رئیس جمهور مصر، نشر اکاذیب و تحریک مردم به شرکت در تظاهرات روز ۲۵ ژانویه عنوان شده است. پیش از این دادگاه در تاریخ ۸ جولای ۲۰۱۵ معتز مطر را به اتهام تلاش برای براندازی دولت و تحریک علیه موسسات دولت و تحریک مردم به خشونت علیه نیروهای ارتش و پلیس به ۱۰ سال حبس محکوم کرده بود. همچنین دادگاه مذکور در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۵ محمد ناصر را به صورت غیابی محاکمه و وی را به اتهام تحریک برای براندازی دولت، پخش شایعات و تحریک به قتل افسر پلیس به ۸ سال حبس محکوم کرد.