حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به انفجارهای انتحاری در منطقه القاع لبنان واکنش نشان داد و آنرا در نتیجه حمایتهای همه جانبه برخی رژیمها و کشورهای منطقه و دنیا دانست.

به گزارش خبرگزاری موج؛ حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای انفجارهای انتحاری در القاع در لبنان را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: حزب الله لبنان جنایت تروریستی عوامل انتحاری در القاع که به شهادت و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان بی گناه شد را محکوم می کند و به خانواده های شهیدان تسلیت می گوید و برای زخمی شدگان طلب شفای عاجل می کند.

حزب الله لبنان بیان کرد: این جنایت نتیجه ای جدید از تفکر تروریستی کوردلانه است که در منطقه همانند وبا شیوع پیدا کرده و خطری بزرگ برای مردم آن است. این خطر لبنان و ساکنان همه مناطق و طوایف را فارغ از هر گونه وابستگی هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: این اقدامات تروریستی در نتیجه حمایت آشکار و پنهان برخی کشورهای و رژیمها در منطقه و دنیا از تروریستهای قاتل است. حمایت تسلیحاتی، رسانه ای و معنوی و حمایت سیاسی.

حزب الله بیان کرد: با این تفکر تکفیری باید با قدرت تمام مقابله شود. ریشه های تفکر تکفیری باید شناسایی و اهداف و طرح های آن برملا شود و از شیوع و گسترش آن ممانعت به عمل آید. بر خلاف آنچه برخی از سیاستمداران و حواشی آنها در لبنان انجام می دهند و برای مخفی نگه داشتن این افکار کینه توز بزرگترین عملیات گمراه کننده را انجام می دهند. آنها با بهره گیری از رسانه و از طریق اتخاذ مواضع سیاسی به دنبال توجیه و پوشش برای این تروریستها هستند.

گفتنی است، منابع لبنانی بامداد امروز از کشته شدن ۶ نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر دیگر در چهار انفجار انتحاری در منطقه القاع در شرق لبنان خبر دادند.

این انفجارها به فاصله هر ۱۰ دقیقه رخ داد و در نزدیکی مرکز گمرگ در مرزهای لبنان در منطقه القاع بود. زخمی شدگان به بیمارستان دولتی و بتول در هرمل منتقل شدند.