برای اولین بار از ۱۴ سال پیش تا کنون، شهرک‌نشینان در دهه آخر ماه رمضان به مسجدالاقصی یورش بردند؛ یک مقام فلسطینی این اقدام را زیر پا گذاشتن تمام خطوط قرمز توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ «صائب عریقات» عضو ارشد مذاکره‌کننده فلسطینی و دبیرکل کمیته اجرای سازمان آزادیبخش فلسطین در گفت‌وگویی با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» اعلام کرد رژیم صهیونیستی تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشته است.

اسپوتنیک: چه موضوع جدیدی رخ داده که رژیم اشغالگر اسرائیلی برای اولین بار از ۱۴ سال پیش به شهرک‌نشینان اجازه داده‌اند در دهه آخر ماه رمضان وارد مسجدالاقصی شوند؟

عریقات: این یک اقدام خطرناک است و بر این موضوع دلالت دارد که حکومت اسرائیل از شهرک نشینان و برای شهرک‌نشینان است و آنها به خوبی می‌دانند که با این اقدام و بازی کردن با احساسات عرب و مسلمانان تمامی خطوط قرمز را زیر پا گذاشته‌اند؛ ما حکومت اسرائیلی را مسئول کامل این اقدامات می‌داند.

اسپوتنیک: عکس‌العمل حکومت فلسطین به این موضوع چیست؟

عریقات: با سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا و نیز آمریکا تماس گرفته‌ایم و با دوستان روس خود نیز تماش برقرار خواهیم کرد زیرا این موضوع تعرضی خطرناک است و به تنش، خشونت و خونریزی می‌انجامد.

شهرک نشینان اسرائیلی در یکشنبه(دیروز) و امروز با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت گسترده به مسجدالاقصی یورش بردند، این اقدام خشم فلسطینی‌های حاضر در این مسجد را برانگیخت و در درگیری‌ها چندین تن زخمی و بازداشت شدند.