ارتش نیجریه اعلام کرد، بیش از پنج هزار تن را از دست بوکوحرام و در چند روستا در شمال شرق این کشور آزاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری ورلد بولتن، ‌ سخنگوی ارتش نیجریه در بیانیه‌ای گفت: سربازان از یگان ۲۱ و نیروی ضربت مشترک غیرنظامی در گشت‌زنی‌های خود در روستاهای " زنجبه "، " مایوا "، " مایرناری " و " الگایتی " موفق شدند شش تن از نیروهای بوکوحرام را از پای در آورده و چند تن دیگر را نیز زخمی کنند.

این مقام مسوول ارتش نیجریه ادامه داد: افرادی که گرفتار بوکوحرام بودند، آزاد شدند و نیروهای امنیتی نیز موفق به کشف و ضبط چندین قبضه سلاح شدند. نیروهای ارتش همچنین موفق شدند شبه نظامیان را از چندین روستا در استان بورنو بیرون کنند.

سخنگوی ارتش نیجریه همچنین ادامه داد: در جریان این عملیات دو شبه نظامی بوکوحرام کشته و دو دستگاه موتورسیکلت نیز که به این شبه نظامیان تعلق داشت، ضبط شد. متاسفانه در این عملیات ما یکی از نیروهای ضربت مشترک غیرنظامی را از دست دادیم و یک سرباز و یک پلیس نیز زخمی شدند.

پس از دو سال تنش و درگیری، دولت نیجریه اعلام کرده که توانسته این شبه نظامیان را شکست دهد اما هنوز این شبه نظامیان تهدیدی برای نیروهای دولتی و سربازان نیجریه محسوب می شوند. از اوایل ۲۰۱۵، بوکوحرام منطقه ای به اندازه بلژیک را در منطقه " لیک چاد " به تصرف خود درآورده است.