نخست‌وزیر عراق که به فلوجه سفر کرده است، پرچم عراق را در مرکز این شهر برافراشت و از مردم خواست تا به خیابان‌ها آمده و جشن بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج؛ فرماندهی کل عملیات آزادسازی فلوجه، ظهر امروز(یکشنبه، ۶ تیر ۱۳۹۵) از آزادسازی کامل شهر فلوجه و پایان عملیات نظامی خبر داد.

عصر امروز نیز حیدرالعبادی، نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، وارد فلوجه شد و با نصب پرچم عراق در مرکز شهر، نوید آزادی موصل مرکز تروریست‌های داعش در عراق را داد.

العبادی که در جمع نیروهای امنیتی صحبت می‌کرد، گفت: برخی سعی داشتند تا انجام وظایف دولت و پارلمان را با بن بست مواجه کنند تا از این طریق در مسیر عملیات فلوجه کارشکنی کرده باشند.

نخست‌وزیر عراق افزود: از تمامی مردم عراق خواست برای زندگی مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر با صلح و دوستی زندگی کنند.

«خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق نیز امروز اعلام کرد که ۹۰ درصد شهر فلوجه قابل سکونت و پاکسازی شده است و در طی عملیات آزادسازی شهر فلوجه ۱۸۰۰ تروریست داعشی کشته شده‌اند و نیروهای مبارزه با تروریسم، در دو روز آینده امنیت شهر را به نیروهای پلیس محلی واگذار خواهند کرد.

عملیات آزادسازی از ۲۳ ماه می گذشته آغاز شد و ظهر امروز(یکشنبه) «عبدالوهاب الساعدی» فرمانده عملیات آزادسازی فلوجه، از پایان درگیری نظامی و آزادسازی کامل شهر خبر داد و اعلام کرد که از این پس، صرفا به کار پاکسازی و مین‌روبی خواهیم پرداخت.