پس از افزایش ۱۳ روزه تنش‌های مرزی بین افغانستان و پاکستان، سرانجام امروز مرز کلیدی «چمن» روی مسافران و تاجران بازگشایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، «صفدر خان»، یکی از مقام‌های پلیس مرزی پاکستان به خبرگزاری آلمان(دی پی ای) اظهار داشت که پس از ۱۳ روز بار دیگر مرز چمن به روی صدها کامیون حامل اموال تدارکاتی ناتو و اموال تجاری همچنین مسافران بازگشایی شد.

برخی از مسافران و کامیون‌های حامل اموال تجاری نزدیک به دو هفته در این منطقه مرزی متوقف بودند. دروازه چمن پس از آن مسدود شد که گروهی از جوانان افغان چندی قبل با برگزاری تظاهراتی علیه دولت اسلام‌آباد، به اتهام مداخله این کشور در امور افغانستان، پرچم پاکستان را به آتش کشیدند. مرز چمن در ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان یکی از دو گذرگاه مرزی برای انتقال تدارکات سربازان ناتو از بنادر پاکستان به افغانستان است. صفدرخان اظهار داشت که پس از مذاکرات مقامات افغانستان و پاکستان، این مرز با گذشت ۱۳ روز بازگشایی شد. تنش ها بین نظامیان افغان و پاکستانی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است که مسدود شدن چند باره مرزهای مشترک دو کشور را در پی داشته است. چندی قبل مرز مهم «تورخم» نیز برای چندین روز توسط پاکستان مسدود شد. به گفته مقامات اتاق تجارت افغانستان، مسدود شدن مرزهای پاکستان خسارت های اقتصادی زیادی را به این کشور تحمل کرده است.