رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی امروز خود از لزوم بازگشت اعدام به مجازات های این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی امروز در میان هواداران خود در شهر «غازیان تپ» گفت: خائنانی که انسان های معصوم را به قتل می رسانند؛ به یقین مجازات خواهند شد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: مردم اعدام می خواهند. مجلس باید در این باره تصمیم گیری کند. مجلس بازگشت اعدام به مجازات ها را تصویب کند، من هم می پذیرم.

«رجب طیب اردوغان» در ادامه افزود: عناصر خائن در نیروهای مسلح ما پاکسازی خواهند شد. هنوز این کار کاملا انجام نشده است. یا آن ها باید خودشان بروند و یا ما آن ها را پیدا کرده و بیرون خواهیم راند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد: عناصر خائن در نیروهای مسلح را مانند سلول های سرطانی خشک خواهیم کرد. روز نابودی تمامی گروههای تروریستی اعم از داعش نزدیک است.

اردوغان با اشاره به عملیات «سپر فرات» که ترکیه از چهارشنبه گذشته در خاک سوریه و بدون هماهنگی با دولت قانونی این کشور به انجام رسانده است، تأکید کرد: به «کارامش» حملات توپخانه ای انجام دادند. به آن ها اعلام کردیم، تلافی خواهیم کرد. اکنون «جرابلس» هم از عناصرتروریستی تخلیه شده است.

وی با هشدار به طرفداران «فتح الله گولن» خاطر نشان کرد: کسانی که طرفدار آن فرد ساکن در «پنسیلوانیا» بودند، دیگر از این کار دست بکشند.

رئیس جمهور ترکیه بدون توجه به قوانین بین المللی در خصوص حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورها در ادامه افزود: عملیات ما علیه «پ ک ک» بدون وقفه ادامه خواهد داشت. به فعالیت های پاکسازی داعش از عراق و سوریه کمک خواهیم کرد. برای همین در جرابلس حضور یافته ایم. حضور ما در «بَعشیقه» عراق نیز به همین دلیل است.

«رجب طیب اردوغان» تصریح کرد: اگر لازم باشد، در مناطق دیگر نیز از ایفای نقش اِبایی نخواهیم داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: با تمام قوا از(گروه موسوم به) ارتش آزاد(سوریه) حمایت خواهیم کرد.