وزیر دفاع عراق روز پنجشنبه در نشست فراگیر با فرماندهان ارشد نظامی این کشور آخرین نقشه های جنگ آتی موصل را بازنگری کرد و از نزدیک شدن به ساعت صفر نبرد سخن گفت و در مقابل گروه تروریستی داعش امروز فرمان آماده باش کامل به عناصر مسلح خود را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد، خالد العبیدی امروز (پنجشنبه) در حضور رئیس ستاد ارتش و فرمانده عملیات نینوا با فرماندهان ارشد نظامی در فرماندهی مشترک عملیات آزاد سازی موصل و دیگر فرماندهان بخش های مختلف این عملیات، جلسه ای فراگیر برگزار و آخرین نقشه های جنگ موصل را بازنگری کرد.
بر اساس این بیانیه، در این نشست به طور جامع و دقیق نقشه های جنگ موصل و راه ها و وضعیت آمادگی نیروهای عراقی در سطوح مختلف به منظور شروع عملیات بحثو بررسی شد و وزیر دفاع از تلاش فرماندهان، سطح آمادگی ها و تمهیدات پشتیبانی و فنی و اداری یگان های مختلف نظامی و بخش های طراحی و نقشه کشی جنگ تقدیر کرد. العبیدی بر ضرورت مراعات مسائل حقوق بشر در نبرد موصل تاکید کرد و گفت که این جنگ برای آزادی و پاکسازی سرزمین های عراق از وجود عناصر تروریستی داعش است و وعده داد که بزودی خبر پیروزی را در جنگ موصل به مردم عراق ابلاغ کند. همزمان با این، خبرگزاری الفرات نیوز ارگان خبری وابسته به مجلس اعلای اسلامی عراق به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که گروه تروریستی داعش در داخل موصل فرمان آماده باش عمومی صادر کرده و از کسانی که قادر به حمل سلاح هستند خواسته است که مسلح شوند. براساس این گزارش، گروه تروریستی داعش به دلیل پیشروی های نیروهای عراقی، تمام دفاتر اداری خود را بسته و برای جنگ موصل آماده شده است.