سازمان عفو بین الملل با انتشار بیانیه ای درخواست کرد که اسیر فلسطینی اعتصاب کننده غذا به صورت فوری توسط رژیم صهیونیستی آزاد گردد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان عفو بین الملل آزادی فوری اسیر فلسطینی اعتصاب کننده غذا را از مقامات رژیم صهیونیستی خواستار شد.

بر اساس این گزارش سازمان عفو بین الملل از مقامات رژیم صهیونیستی درخواست کرد که «بلال کاید» اسیر فلسطینی که نزدیک به ۳ ماه است در اعتراض به بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذا زده است را آزاد کند.

این سازمان همچنین درخواست کرده است که یا این اسیر فلسطینی را سریعا آزاد کنند و یا اینکه در دادگاهی عادلانه بر اساس شاخصه های قانون بین المللی محاکمه کنند. زیرا توجیهی برای این بازداشت های اداری وجود ندارد و باید این بازداشت پایان یابد.

عفو بین الملل تصریح کرده است: بلال کاید پس از گذراندن مدت محکومیت خود که ۱۴ سال و ۶ ماه است، به صورت اداری بازداشت شده است. وی که در بیمارستانی در اسرائیل بستری است، درخواست تجدیدنظر کرده است و قرار است روز ۲۲ آگوست جلسه بررسی مجدد پرونده وی برگزار شود.

در همین راستا کمیته امور اسرا نیز از اعتصاب غذای ۸۰ اسیر فلسطینی دیگر برای اعلام همبستگی با بلال کاید خبر داد.

گفتنی است رژیم اسرائیل از قانون قدیمی انگلیس در این خصوص استفاده کرده است؛ بر اساس این قانون مقامات صهیونیست می توانند فلسطینی ها را بدون محاکمه کردن برای مدت زمانی ۳ تا ۶ ماهه د