سفیر جدید آلمان در کابل ضمن دیدار با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه افغانستان استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور این کشور کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «والتر هاسمن» سفیر جدید آلمان در کابل ظهر امروز استوارنامه خود را تقدیم «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان کرد و کار خود را بطور رسمی آغاز کرد.

در این مراسم که «صلاح‌الدین ربانی» وزیر امور خارجه افغانستان نیز حضور داشت، اشرف غنی از کمک و همکاری‌های آلمان در بخش‌های مختلف با افغانستان تشکر کرد.

در مقابل «والتر هاسمن» سفیر جدید آلمان، از آغاز مأموریت خود در افغانستان ابراز خرسندی کرد و به اشرف غنی اطمینان داد که در زمینه گسترش روابط میان دو کشور به خصوص تداوم همکاری‌های آلمان با افغانستان در عرصه‌های مختلف تلاش خواهد کرد.

همچنین وزارت امور خارجه افغانستان نیز اعلام کرد: صلاح الدین ربانی با والتر هاسمن دیدار کرده است.

نخست «صلاح الدین ربانی» در باره اوضاع کنونی سیاسی و امنیتی افغانستان، روند مذاکرات صلح و پیشرفت در این زمینه و آمادگی برای برگزاری کنفرانس بروکسل با موضوع افغانستان اطلاعاتی ارایه کرد.

وی در بخشی از سخنان خویش، از همکاری های دولت آلمان در زمینه های گوناگون با افغانستان، به ویژه در یک دهه اخیر، ابراز تشکر کرد.

سفیر جدید آلمان در کابل با تاکید بر تعهد کشورش در مورد حمایت همیشگی از افغانستان گفت: دولت آلمان برای موفقیت کنفرانس بروکسل با محوریت افغانستان تلاش فراوانی انجام داده است و در نظر دارد که در سال های پیشرو همکاری های خود با افغانستان را در سطح کنونی ادامه دهد.