مشاور امور خارجه پاکستان سخنان نخست وزیر هند در سالروز استقلال این کشور را دخالت آشکار در امور داخلی پاکستان خواند.

به گزارش خبرگزاری موج، «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجه پاکستان سخنان «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در مورد ایالت بلوچستان و مناطق گلگت بلتستان و کشمیر را دخالت آشکار در امور داخلی این کشور خواند.

وی در ادامه افزود: مسئله کشمیر با گلوله حل و فصل نمی شود، بلکه راه حل آن انجام مذاکرات است. دولت هند در طول ۳۷ روز گذشته در منطقه کشمیر حکومت نظامی اعلام کرده است و نیروهای امنیتی این کشور دستکم ۷۰ نفر را کشته و هزاران نفر را زخمی کرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: ناندرا مودی با سخنان خود در تلاش است توجه جامعه جهانی را از مسئله کشمیر دور کند. در کشمیر نهضت آزادی در حال جریان است و تنها راه حل آن انجام مذاکرات بین دو کشور است.

وی در ادامه تاکید کرد: سخنان امروز نارندرا مودی در مورد ایالت بلوچستان پاکستان در واقع تایید دخالت سازمان جاسوسی هند در این ایالت است. بازداشت «کل بوشن یادیو» جاسوس هندی در بلوچستان نیز نمونه آشکاری از دخالت هند در امور داخلی پاکستان است.

شایان ذکر است نارندرا مودی امروز در سخنرانی خود به مناسبت هفتادمین سالروز استقلال هند که یک ساعت و نیم به طول انجامید گفت: مردم ایالت بلوچستان و مناطق گلگت بلتستان و کشمیر پاکستان در پاسخ به دلسوزی من با مردم این منطقه از من تشکر کرده بودند و من نیز از آنها تشکر می کنم.

لازم به ذکر است نارندرا مودی چندی پیش گفته بود: کشمیر جزو لاینفک کشور هند است و کسی نمی تواند آنرا از ما بگیرد.