نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا با اقدام دولت این کشور در تسلیح معارضان دولت سوریه مخالف هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا ضمن حمایت از مداخله نظامی محدود کشورشان در جنگ داخلی سوریه با اقدام واشنگتن در مسلح کردن گروههای مخالف بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، مخالف هستند.

این نظرسنجی که توسط موسسه «شورای شیکاگو در مسائل جهانی» انجام شده به علاوه نشان دهنده مخالفت مردم آمریکا با مذاکره با بشار اسد و صلح با وی است.

در مجموع، حدود ۷۲ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی از حملات هوایی تحت رهبری آمریکا علیه گروهای تروریستی حمایت کرده‌اند. ۵۷ درصد هم گفته‌اند با اعزام نیروهای عملیات ویژه به سوریه برای مقابله با این گروه های تروریستی موافقند؛ دو عملیاتی که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با ادعای حمله به گروه تروریستی داعش آغاز شده اما تاکنون حاصلی در بر نداشته است.

نظرسنجی این موسسه آمریکا، علی رغم این حاکی است حمایت مردم آمریکا از هر گونه اقدام جدید نظامی در سوریه ضعیف تر است. ۵۲ درصد مردم، از ایجاد منطقه پرواز ممنوع و به تبع آن بمباران پدافندهای هوایی دولت سوریه حمایت می‌کنند.

تنها ۴۲ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که با اعزام نیروهای زمینی برای مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه خاورمیانه موافق هستند. این در حالی است که تنها ۲۶ درصد با ارسال سلاح به گروه‌های معارض با دولت مرکزی سوریه موافقت کرده‌اند.

از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه گزارش‌های متعددی از حمایت تسلیحاتی دولت اوباما و متحدانش در منطقه از جمله قطر و عربستان سعودی از گروه‌های تروریستی در سوریه منتشر شده است. کاخ سفید، این گزارش‌ها را تکذیب می‌کند.

۳۱ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی از مذاکره‌ای که موجب ماندن بشار اسد در قدرت شود، حمایت کرده‌اند.