منابع محلی در شهر پیشاور پاکستان اعلام کردند یک فرمانده ارشد ارتش این کشور که در درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و پاکستان در مرز تورخم زخمی شده بود در بیمارستان جان سپرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از شینهوا، سرلشکر علی جواد چنگیزی در مرز تورخم زخمی و بعد به بیمارستان ارتش در شهر پیشاور پاکستان تحت مداوا بود که به دلیل شدت جراحت جان داد. درگیری میان مرزبان افغانستان و پاکستان در گذرگاه تورخم شب یکشنبه اتفاق افتاد.

منابع افغانستان بعدا اعلام کرده‌اند در این درگیری مرزی شش مرزبان پاکستانی و یک مرزبان افغان کشته شده‌اند. به گفته منابع افغان درگیری پس از آن آغاز شد که مرزبان‌های پاکستانی کار ساخت تاسیسات مرزی را در این گذرگاه آغاز کردند و مرزبان‌های افغان مانع آن شده‌اند. در پی این درگیری به گفته مقام های افغان تاسیساتی که نیروهای پاکستانی ساخته بودند، توسط نیروهای افغان نابود شده و در جریان آن علاوه بر کشته شدن شش نظامی پاکستانی و یک مرزبان افغان، ۱۲ مرزبان پاکستانی و ۶ مرزبان افغان زخمی شده‌اند. اما روابط عمومی ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای امنیتی افغانستان در گذرگاه تورخم بدون دلیل متوسل به گشودن آتش بطرف پاکستان شدند که بر اثر آن یک سرباز پاکستانی زخمی شده است. در این بیانیه آمده بود که نیروهای پاکستانی به این آتش‌باری نیروهای افغانستان به طور موثری واکنش نشان دادند.