وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که طالبان افغانستان و پاکستان در منطقه «کلاپری» شهرستان «سرکانو» استان «کنر» این کشور با یکدیگر درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت دفاع افغانستان با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که این درگیری ساعت پنج بامداد پنجشنبه رخ داده و بر اثر آن، بیش از ۱۰ نفر از طرفین کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، در این درگیری هشت نفر از افراد تحریک طالبان پاکستان کشته و یک نفر دیگر زخمی شده‌اند و شش نفر از افراد طالبان افغانستان نیز کشته و چهار نفر دیگر آنان زخمی شده‌اند. این نخستین بار است که طالبان افغانستان و تحریک طالبان پاکستان با همدیگر درگیر می‌شوند. طالبان افغانستان و پاکستان در زمان حیات ملا «محمد عمر» نخستین رهبر طالبان افغانستان کاملاً هماهنگ بودند و این هماهنگی در زمان ملا «اختر محمد منصور» جانشین وی که کمتر از یک ماه قبل کشته شد، کم و بیش وجود داشت. «هبت الله آخوندزاده» رهبر جدید طالبان برای هماهنگی با طالبان پاکستان و شماری از فرماندهان طالبان افغانستان، راه دشواری را پیش رو دارد. برخی گزارش ها حاکی است که بعد از سکانداری آخوندزاده بر گروه طالبان، بار دیگر درگیری های درون گروهی میان حامیان رهبر جدید طالبان و هواداران «محمد عبدالرسول» رهبر گروه انشعابی طالبان نیز اوج گرفته است.