سرهنگ صمدپور درباره اتفاقات رخ داده در مورد توهین یکی از روزنامه ها گفت: فراخوان خاصی در ارومیه نبوده است و هیچ دستگیری در سطح شهر ارومیه وجود نداشته است.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، نشست خبری فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه و تشریح آمار جرایم، سرقت ها و اقدامات در ۴ ماهه اول امسال برگزار شد.

سرهنگ صمدپور از کاهش ۹ درصدی سرقت در ۴ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: خوشبختانه در اکثر سرقت های مهم از جمله منزل، مغازه، احشام و موتورسیکلت کاهش داریم و در جرایم خشن هم در اکثر آیتم ها منفی بوده ایم. وی از متلاشی شدن ۲۲ باند سرقت و دستگیری ۷۵۰ سارق خبر داد و افزود: در همین مدت ۱۵ باند مواد مخدر نیز متلاشی شده، ۳۰۶۰ نفر قاچاقچی و توزیع کننده دستگیر و ۱۶۰۰ معتاد کارتن خواب تحویل مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ شده و ۷۰۹ کیلو مواد مخدر کشف است. فرمانده انتظامی شهرستان ارومیه با تاکید بر اینکه هر چند نسبت به آمار سال گذشته در حوزه نزاع و درگیری کاهش داریم، هشدار داد: متاسفانه همین بخش ۲۸ درصد جرایم را به خود اختصاص داده و تشکیل ۳۱۰۵ فقره پرونده نزاع و درگیری در ارومیه نگران کننده است و نیازمند همراهی مردمی و بالابردن آستانه تحمل و فرهنگ سازی در این حوزه هستیم. سرهنگ صمدپور همچنین از افزایش تماس های غیر عملیاتی با ۱۱۰ انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: در ۴ ماهه اول امسال تعداد ۱۳۹ هزار و ۷۳۶ مورد تماس با ۱۱۰ انجام گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ هزار نفر افزایش دارد. وی از مردم درخواست کرد برای افزایش کارایی پلیس و رسیدگی به مسائل و مشکلات ضروری از تماس های غیر ضرور و غیرمرتبط خودداری کنند. فرمانده انتظامی ارومیه به اجرای ۱۲ طرح ارتقای امنیت اجتماعی در ۴ ماهه اول امسال اشاره کرد و از اجرایی کردن طرح جمع آوری عرضه قلیان در اماکن عمومی در هفته های آتی خبر داد. سرهنگ صمدپور در مورد اتفاقات رخ داده در مورد توهین یکی از روزنامه ها هم گفت: فراخوان خاصی در ارومیه نبوده است و هیچ دستگیری در سطح شهر ارومیه وجود نداشته است. سرهنگ صمدپور به حوزه تصادفات درون شهری و برون شهری در ارومیه اشاره کرد و گفت: امسال ۳۴ مورد تصادفی منجربه فوت گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۷ درصد کاهش داشته است. فرمانده انتظامی ارومیه از دستگیری ۹۶۴ نفر قاچاقچی در ۴ ماهه نخست سال جاری در حوزه قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: ۱۵ هزار انواع دارو،۱۴ هزار و ۳۰۸ مورد انواع قرص های روان گردان، ۴۸ هزار انواع البسه،۵۷۶ هزار نخ انواع سیگار و بیش از ۳ هزار انواع لوازم آرایشی قاچاق کشف شد.