استاندار آذربایجان غربی در دیدار با سرکنسول کشور ترکیه در ارومیه در محل استانداری با اشاره به کودتای نافرجام اخیر در کشور ترکیه گفت: جمهوری اسلامی همواره به دنبال آرامش در منطقه و مخصوصا کشورهای همسایه خود است و همیشه برای ما کشورهای همسایه مهم تر از کشورهای فرامنطقه ای هستند.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی، سعادت افزود: ما به خواست مردم ترکیه احترام می گذاریم و هرگونه حرکت و رفتار غیرمتعارف را که موجب نقض قوانین و مخالف انتخاب و مشی مردم باشد را قبول نداریم.

مقام عالی استان ادامه داد: ما در کشور خود طعم کودتا را کشیده ایم و در حوادثاخیر بسیار حساس موارد را دنبال می کردیم و معتقدیم که در هیچ کجای دنیا مردم علاقه مند به حکومت اسلحه نیستند و مطمئن هستیم در این کودتا برکاتی برای کشور شما بوده است که به مرور زمان روشن خواهد شد.

سعادت در ادامه به رفتارهای برخی کشورها اشاره و اظهار داشت: می بینید که برخی کشورها امروز به علت برخورد شما با کودتاگران ایراد می گیرند و مطمئن باشید این رفتارها را خواهید دید همانگونه که ما از سوی آمریکا و استکبار جهانی مورد هجمه هستیم در حالیکه خودشان حامی دیکتاتورها یی مانند صدام بودند و همیشه در دنیا از کودتا حمایت کرده اند

در ادامه دیدار سرکنسول ترکیه در ارومیه با تقدیر از دولت و مقامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت قانونی در ترکیه اظهار داشت: من از مقامات ایران به خاطر برخورد قاطعانه با موضوع کودتا در ترکیه تشکر می کنم

محمد بولوت گفت: بعد از این کودتا یک اتحاد و همبستگی در کشور ما به وجود آمدو مردم ترکیه بودند که در مقابل کودتا ایستادند.

وی در ادامه گفت: مایلم اطلاع بدهم که ما در عرصه اقتصاد هیچ مشکلی نداریم و مرزهای ما به روی همسایگانمان باز است.

بولوت ادامه داد: کشور ما این مشکل را هم رد خواهد کرد چنانچه مشکلات بزرگتر از این موضوع را پشت سر گذاشته است و مطمئن باشید ترکیه آینده بهتر از ترکیه امروز خواهد بود.