سعادت در دیدار رئیس و مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران که در دفتر استاندار ترتیب یافت بر توسعه و تقویت دستگاه های نظارتی و بویژه سازمان استاندارد تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج استان آذربایجان غربی وی در این دیدار با بیان اینکه باید زیرساخت های توسعه صادرات غیرنفتی تجهیز شود گفت: در این صورت می توانیم در حوزه واردات و صادرات به صورت گسترده وارد شویم.

سعادت با اشاره به هم مرز بودن استان با سه کشور، بر اهمیت و نقش استان آذربایجان غربی در توسعه صادرات غیر نفتی تاکید کرد و افزود: با توجه به جایگاه استان ضروری است زیر ساخت های لازم در حوزه استاندارد در پایانه های مرزی استان تکمیل و کالاهای صاداراتی کشور و استان با کیفیت بالا به کشور های مختلف صادر گردد.

وی بر ایجاد آزمایشگاه جامع استاندارد در گمرکات به ویژه مرز بازرگان تأکید کرد و گفت: با اجرای این طرح که به صورت مشترک بین سازمان ملی استاندارد ایران و استانداری می توان اجرا کرد از ماندگاری کالا در گمرکات تا حد زیادی جلوگیری می شود.

به گزارش موج، نیره پیروز بخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه ارتباط خوبی در استانها بین سازمانهای مختلف تحت مدیریت استانداران ایجاد شده است گفت: این اقدام درسالهای اخیر طبق همدلی و همزبانی موجود در دولت ایجاد شده است.

وی با اشاره به تدوین وظایف استاندارد در بند ۲۴ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در صورت تحقق مفاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، شاهد افزایش کیفیت کالا و توسعه صادرات خواهیم بود.

منصور جلایر، مدیر کل استاندارد استان آذربایجان غربی در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع استاندارد سازی در کشور اظهار کرد: این اداره کل، توسعه استانداردسازی در سطح استان را به عنوان مهمترین هدف خود دنبال می کند.

وی با بیان اینکه در سطح استان نیازمند توسعه زیرساخت های استانی هستیم اظهار کرد: لازم است آزمایشگاه های تخصصی در گمرکات ایجاد و تجهیز شود.