همزمان با بیست ونهمین سالروز بمباران شیمیایی سردشت در تیرماه سال ۶۶ مزار شهدا و جان باختگان این فاجعه انسانی با حضور جمعی از مقامات داخلی و خارجی عطرافشانی و گلباران شد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ در این مراسم که دقایقی پیش با حضور استاندار آذربایجان غربی، وزیر انفال و شهیدان اقلیم کردستان عراق و جمعی از مسئولان کشوری و استانی و نیز مردم سردشت برگزار شد، حاضران ضمن غبارروبی، گلباران و عطرافشانی مزار شهدا با نثار فاتحه به شهدای این فاجعه انسانی با آرمان های والای نظام و هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

این اقدام به منظور بزرگداشت یاد و خاطره جان باختگان بمباران شیمیایی سردشت با حضور مسئولان، مردم، خانواده های شهدا و جان باختگان این فاجعه انسانی برگزار شد.

هفتم تیرماه سال ۱۳۶۶ سردشت به عنوان نخستین شهر جهان غیرنظامی جهان چهار بار پیاپی در اوج جنگ تحمیلی عراق علیه ایران توسط رژیم بعثی مورد هدف بمباران شیمیایی قرار گرفت.

بلافاصله بعد از بمباران ۱۱۰ نفراز مردم مظلوم و بی دفاع این شهرستان مرزی به شهادت رسیده و هزاران نفر از زنان، کودکان و مردان مظلوم این دیار دچار مصدومیت ناشی از گازهای شیمیایی و سمی شدند.