فرماندار تکاب با بیان اینکه تیم پنج نفره امداد و نجات اعزامی تکاب در مناطق زلزله زده مستقر هستند، گفت: تیم پنج نفره امداد و نجات جمعیت هلال احمر این شهرستان بامداد امروز به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام شده و در اولین عملیات، یک مرد میانسال اهل دالاهو را زنده از زیر آوار بیرون کشیدند.

به گزارش خبرگزاری موج، ایرج ثقفی روز دوشنبه با ابراز همدردی با زلزله زدگان و با بیان اینکه ادارات و دستگاه های خدمات رسان این شهرستان برای امداد رسانی آمادگی کامل دارند، افزود: تیم اعزامی از این شهرستان پس از استقرار در شهرستان دالاهو، اکنون مشغول امدادرسانی و بیرون کشیدن آسیب دیدگان از زیرآوار هستند.
وی بیان کرد: امدادگران تکابی شامل 4 نجاتگر با تجهیزات تخصصی انفرادی و یک نفر نیروی خدمات رسان هستند پس از نجات این مصدوم، وی را برای مداوا به مرکز فوریت های پزشکی تحویل دادند.
وی ادامه داد: تیم امداد و نجات هلال احمر تکاب همچنین در امر آماده سازی بسته های خوراکی و اقلام غذایی و توزیع آنها میان خانواده های آسیب دیده از زلزله در استان کرمانشاه مشارکت می کنند.
فرماندار تکاب اضافه کرد: صبح امروز همچنین یک دستگاه خودروی 10 چرخ حامل تانکر بزرگ آب به همراه 2 نفر نیروی خدمات رسان اداره آب و فاضلاب روستایی تکاب به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام شده است.
ثقفی گفت: جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بلافاصله پس از وقوع زلزله ساعت یک بامداد امروز تشکیل و تمهیدات لازم برای خدمات رسانی و اعزام نیروی امدادگر به مناطق زلزله زده کرمانشاه به کار گرفته شد.
وی بیان کرد: در این جلسه همچنین آمادگی ادارات و دستگاه های خدمات رسان تکاب بررسی شد و اکنون نیروها و امکانات این دستگاه ها در آماده باش کامل هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج