مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی از تشکیل 147 کلاس زیر پنج نفر برای 800 بازمانده از تحصیل در مناطق محروم این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون سید مصطفوی اظهارکرد: 319 نفر از این تعداد در دوره ابتدایی، 110 نفر در دوره اول متوسطه و بقیه در دوره دوم متوسطه مشغول تحصیل شدند. 
وی ادامه داد: امسال در راستای بهره مندی همه دانش آموزان از عدالت آموزشی، هیچ کلاسی در این استان بدون معلم و هیچ دانش آموزی بدون کلاس نخواهد بود. 
سید مصطفوی با بیان اینکه این استان به بیش از پنج هزار کلاس درس نیاز دارد تا از تراکم کلاس ها و مدرسه ها کاسته شود، اظهار کرد: یکهزار و 500 میلیارد ریال اعتبار بر اساس برنامه ششم توسعه در طول پنج سال آینده در اختیار آموزش و پرورش این استان قرار می گیرد که 63 درصد کل بودجه توازن بخشی استان به شمار می رود و در طول سال های پس از انقلاب اسلامی بی نظیر است. 
وی درباره برنامه های آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید افزود: تفویض اختیار به شوراهای مدسه ها با هدف تمرکززدایی در دستور کار قرار دارد. 
وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش بر اجرای کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید دارد، اظهار کرد: مهارت آموزی دانش آموزان یک راهبرد اصلی و تربیت دانش آموزانی سخت کوش انتظار به حق جامعه از آموزش و پرورش است. 
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی درباره برنامه های پیش بینی شده برای ارتقای کمی و کیفی خدمات ارائه شده در سال تحصیلی جدید نیز گفت: تحقق سند تحول بنیادین به ارتقا کمی و کیفی این خدمات منجر می شود. 
گفتنی است: آذربایجان غربی دارای چهار هزار و 800 مدرسه با 25 هزار کلاس درس است؛ 30 درصد مدارس این استان فرسوده بوده و مشکل کمبود مدرسه در مساکن مهر و گلمان ارومیه از عمده ترین مشکلات این حوزه است. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج