معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: نخستین دوره مسابقات سواری کاری کورس منطقه آزاد ماکو با حضور 60سوار کار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، جواد اسماعیل زاده با بیان اینکه این مسابقات به مناسبت عید سعید غدیر خم برگزار شده، افزود: 60 سوارکار و اسب از شهرستانهای ماکو، شوط ،پلدشت و روستاهای حومه در نخستین دوره از مسابقات اسب سواری شرکت کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به قابلیت‌های منطقه آزاد ماکو در اسب‌سواری، با برگزاری این دوره از مسابقات امید است که این منطقه به قطب سوارکاری آذربایجان‌غربی تبدیل شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه با بیان اینکه در دین مبین اسلام نیز به سواری کاری نیز سفارش شده، خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات تقویت این رشته در منطقه و  ایجاد فضایی شاد و تفریحی در جامعه است.

گفتنی است: در پایان این مسابقات در سطح اسب های کوتاه امین خوش خلق نفر اول، اتابک شربت زاده نفر دوم، محسن حسن پور نفر سوم، علیرضا خوش خلق نفر چهارم، فردین رضایی نفر پنجم، علی طالونی نفر ششم این دوره از مسابقات شدند.همچنین در سطح اسب های بزرگ نیز حسن محمدی بازرگانی به عنوان نفر اول انتخاب شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج