معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه از تشکیل کمیته آموزش فرهنگ ترافیک به شهروندان ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیروس ذاتی گفت: بعد از انجام نظرسنجی از شهروندان و بررسی نتایج آن مشخص شد که از دیدگاه شهروندان،  رفتارهای نامناسب ترافیکی و به عبارتی فرهنگ نامناسب رانندگی یکی از علت های اصلی ترافیک در شهر ارومیه است. بنابراین در این راستا درمعاونت حمل و نقل و ترافیک، کمیته آموزش فرهنگ ترافیک  با حضور کارشناسان این حوزه تشکیل شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردرای ارومیه با بیان اینکه اولین جلسه این کمیته تشکیل شده است، درخصوص هدف تشکیل این کمیته گفت: کمیته آموزش فرهنگ ترافیک با هدف شناسایی آسیب و عوامل  فرهنگی ترافیکی سعی در ارائه برنامه های متنوع برای ارتقای فرهنگ ترافیک دارد. با توجه به اینکه مبنای فرهنگ سازی آموزش می باشد بیشتر برنامه های این کمیته در قالب برنامه های متنوع، آموزشی است.

ذاتی با بیان اینکه جامعه هدف ما برای آموزش فرهنگ ترافیک کودکان و دانش آموزان هستند تاکید کرد کرد: تغییر رفتار ترافیکی در بزرگسالان دشوار و شاید ناممکن باشد هرچند ما برنامه های هم برای آنها در نظر گرفته ایم ولی نهادینه کردن فرهنگ ترافیکی مطلوب در کودکان اهمیت بسیاری دارد چون رانندگان و شهروندان آینده همین کودکان هستند ولازم است آنها با قوانین و مقررات صحیح رانندگی و ترافیک آشنا شوند.

وی درخصوص برنامه های این کمیته گفت: برنامه های کمیته آموزش شهروندی قالب های متنوعی چون ساخت انیمیشن با موضوعات فرهنگی ترافیکی، تهیه کتابچه های آموزشی در قالب مجموعه ای پیوسته با مباحث مختلف ترافیکی، تبلیغات محیطی با موضوع فرهنگ ترافیک، مجموعه های طنز ترافیکی برای بزرگسالان، آموزش مقررات ترافیکی در مدارس و برنامه های مختلف دیگر که در آینده اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: ارتقای فرهنگ ترافیکی تنها با تغییر نگرش مردم نسبت به این موضوع میسر خواهد شد و این  امر مهم  همکاری و هماهنگی سایر نهادها و سازمانهای مرتبط را می طلبد.

ذاتی یاد آور شد: نباید این نکته هم فراموش شود که کمک و یاری مردم در این زمینه هم بسیار مهم است و بدون همکاری آنها آموزش ها و برنامه های ما برای ارتقاء فرهنگ ترافیک به نتیجه نمی رسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج