معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندارماکو از افتتاح ۳۱ طرح عمرانی و اشتغالزایی با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در هفته دولت امسال در ماکو خبر داد .

به گزارش خبرگزاری موج، رعنا قربانی گفت: ۳۱ پروژه عمرانی در شهرستان ماکو همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی  افزود: این ۳۱ طرح به صورت ۱۰۰ در صد به اتمام رسیده اند تصریح کرد: آبرسانی به ۶ روستای بورالان ماکو با اعتباری بالغ بر ۲۰هزار میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی و استانداری، خط انتقال مجتمع دیم قشلاق و احداث شبکه توزیع به ۱۱ روستا از محل صندوق توسعه ملی و استانداری با اعتبار ۱۲ هزار  ۶۱۹میلیون ریال از مهمترین این پروژه ها میباشد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو در ادامه با اشاره به طرحهای آسفالت ریزی کوچه و معابر، احداث غسالخانه، احداث ساختمان دهیاری در روستاهای باغچه جوق، کشمش تپه، قره تپه، قزل داغ اجم افزود: این طرحها نیز با اعتباری بالغ بر سه هزار و پانصدو چهل میلیون ریال از محل اعتبارات استانداری و داخلی در هفته دولت افتتاح خواهند شد

قربانی تصریح کرد: احداث سه غسالخانه، در روستاهای علی حاجو، پنجرلو، ولی کندی، و جدولکشی و احداث راه در پنج روستای قوریشکاک، بری، پنجرلو، گریک، یخلقان به همت دهیاران بخش بازرگان با اعتباری بالغ بر سه هزارو نود میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی از دیگر پروژه ها برای افتتاح در این هفته میباشد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو اظهارداشت: احداث جاده شوسه در روستای تیکمه کرد با اعتبار ۲۵۰میلیون ریال، بهسازی چشمه خلخال در روستای خلخال با اعتباری بالغ بر ۲ هزارو ۷۸۹ میلیون ریال از محل صندوق توسعه ملی و استانی از جمله این طرحها میباشد که از سال ۸۸ شروع و در هفته دولت سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

قربانی افزود: احداث ۴۰ واحد  مسکن روستایی در سطح روستاها  و آسفالت معابر در دو روستای کشمش تپه و باغچه جوق از محل اعتبارات ملی تامین و امسال همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی از افتتاح طرحهای آبیاری قطره ای و بارانی در ۷ هکتار از روستاهای شهرستان در هفته دولت خبر داد و گفت: ۱۲ نفر از اهالی روستاهای قره خاچ، بری، کشمش تپه با افتتاح این طرحها صاحب شغل می شوند.

معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرماندار ماکو گفت: همزمان با هفته دولت افتتاح مهمانسرا با همکاری میراث فرهنگی، افتتاح کارخانه تولید شیشه دو جداره، با همکاری صندوق کار آفرینی، در زیر بنای ۷۰ متر مربع، افتتاح کارخانه ساخت درب و پنجره پی وی سی در روستای کشمش تپه در زیر بنای۱۲۰متر مربع و همچنین باشگاه بدنسازی در زیر بنای ۱۵۰ مترمربع افتتاح می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج